Zpět na » Primera Division » Dani Parejo by se v létě mohl stát posilou Barcelony

Primera Division - Dani Parejo by se v létě mohl stát posilou Barcelony

Dani Parejo by se v létě mohl stát posilou Barcelony © iconsport.photo - Daniho Pareja chce Barcelona

0

Líbilo se

12.03. - Dlouhá léta je Dani Parejo mezi elitními záložníky nejvyšší španělské soutěže a nyní ve svých 33 letech má šanci na svůj poslední opravdu velký přesun. V létě 2024 mu končí smlouva, ale Barcelona věří, že by se s Villarealem mohl dohodnout na předčasném ukončení, aby mohl dorazit na Camp Nou jako ideální hráč do rotace pro záložní řadu.

Dani Parejo je odchovancem Realu Madrid. V prvním týmu ještě neměl nic odehraného a už zamířil na hostování do anglického QPR. V zimě se vrátil a odehrál 5 zápasů za první tým Realu v La Lize. Po sezóně se ale přesunul do Getafe, kde se během dvou let stal oporou a získala ho Valencia, ve které napsal svou nejhezčí a nejdelší kapitolu v kariéře. Strávil v ní 9 let a odehrál skoro 400 zápasů. Když měl klub velké finanční potíže, za symbolickou částku přestoupil do Villarealu. Takový vliv jako na Valencii neměl a nemá, ale vyhrál Evropskou ligu a došel do semifinále Ligy mistrů.

Ačkoliv není tak rozdílovým hráčem jako ve Valencii, pro Žlutou ponorku je stejně klíčovou postavou a v letošní sezóně La Ligy zatím nechyběl v základní sestavě ani jednou. Zatímco v minulé sezóně ale ke 2 gólům přidal 10 asistencí, letos jsou jeho čísla o mnoho nižší. Villareal je ale v lize na poměrně pěkném 6. místě a na 5. Real Betis ztrácí jen 4 body.

Barcelona bude mít v létě na přestupovém trhu vzhledem k omezení od vedení soutěže hodně omezené možnosti, a tak vidí Pareja jako ideální možnost do rotace. Věří, že by se s Villarealem mohl dohodnout na předčasném ukončení Parejovy smlouvy, která končí v létě 2024, aby se mohl přesunout na Camp Nou. Těžko si představit, že by Villareal jednu ze svých klíčových postav pustil jen tak pryč zadarmo o rok dříve než by musel. Ze strany Barcelony by ale podpis zkušeného záložníka, který patří dlouhodobě k tomu nejlepšímu, dával smysl.

David Suchý / fichajes.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články