Zpět na » Primera Division » O Aymerica Laporteho má zájem Barcelona. Problém je ve financích

O Aymerica Laporteho má zájem Barcelona. Problém je ve financích

O Aymerica Laporteho má zájem Barcelona. Problém je ve financích © iconsport.com - Aymeric Laporte zřejmě v Manchesteru pokračovat nebude

0

Líbilo se

07.03. - V Manchesteru City se měl stát nedotknutelnou oporou, která bude důvodem trofejí a jedním z nejlepších stoperů světa. Jenže zejména zranění tomu v případě Aymerica Laporteho zamezila. Španělský reprezentant prý chce nyní klub opustit a rád by zamířil do Barcelony. Otázkou bude, zda si ho vzhledem k omezením od La Ligy klub bude moci dovolit.

Aymeric Laporte je Francouz. Už od mala ale hrával v Baskicku za Athletic Bilbao. V tradičním týmu byl jediným cizincem, ale fanoušci ho milovali. V prvním týmu dostával šance už od svých 18 let. Brzy se stal oporou a když mu bylo 23 let a odcházel do Anglie, na kontě měl 222 zápasů. Manchester City za něj v poslední den přestupového okna v lednu 2018 zaplatil 65 milionů eur. Nikdy nehrál vyloženě zle, ale čekalo se od něj více, než nakonec ve skutečnosti předvedl. Můžou za to i zranění, díky kterým 63 zápasů vynechal.

Letošní sezóna je pro něj opravdu složitá. Již nějakou dobu je ze hry John Stones, ale před Laportem stále dostávají více prostoru jiní. V posledních 8 zápasech hrál jen dvakrát, v posledních 4 ani jednou. V Premier League má pouhých 7 startů. Ze začátku sezóny laboroval s kolenem, ale nyní by měl být plně fit. Jeho aktuální vytíženost naznačuje, že v plánech Pepa Guardioly už klíčovým hráčem není. Manchester City by se prý chtěl zaměřit na Joška Gvardiola z Lipska.

A kam s Laportem? Už nějakou dobu se spekuluje o tom, že Aymerica Laporteho by do svých služeb ráda zlákala Barcelona a že španělský reprezentant by byl za tuto možnost rád. Jenže Barcelona je omezena La Ligou a v létě bude moci nakoupit jen za 40% toho, co vydělá na prodejích svých hráčů. Laporteho aktuální hodnota je 38 milionů eur, smlouva mu končí až v létě 2025, a tak by přestupová částka z barcelonských možností velkou část odkrojila. Každopádně by byl masivní posilou do obraných řad Blaugranas.

David Suchý / fichajes.net

Nejnovější články