Zpět na » Primera Division » Zbaví se Barcelona Raphinhy? Zájem je z Anglie

Zbaví se Barcelona Raphinhy? Zájem je z Anglie

Zbaví se Barcelona Raphinhy? Zájem je z Anglie © iconsport.photo - Od Raphinhy se v Barceloně zřejmě čekalo víc

0

Líbilo se

14.03. - Raphinha byl v létě vysněnou barcelonskou posilou, kterou Blaugranas vyfoukli přímo před nosem londýnským klubům. Jenže brazilský reprezentant se na Camp Nou nechytil tak, jak by se od něj možná očekávalo. Vzhledem k aktuálním barcelonským problémům by klub mohl být ochotný Raphinhu pustit a získat nějaké peníze na přestupy. Zájem mají kluby z Anglie.

Ve své rodné Brazílii Raphinha nikdy díru do světa neudělal. V roce 2016 se přesunul do Portugalska, kde oblékal dres Vitórie Guimares. Během 2 sezón ukázal svůj velký talent a jeho druhá sezóna ve Vitórii je dosud jeho nejproduktivnější. Přes rok ve Sportingu Lisabon a rok ve francouzském Rennes se dostal až do Leedsu United. Toto angažmá je pro něj osudové. Dvě sezóny okouzloval Premier League a Lilly Whites museli zájemce přímo odhánět. Z Leedsu se dostal až do brazilské reprezentace a byl jasné, že v létě změní klub.

Boj o jeho služby nakonec vyhrála Barcelona, která musela zaplatit 58 milionů eur. Pro Barcelonu, která má problémy s dluhy je to veliká částka. Jenže od účastníka MS v Kataru se čekalo a čeká víc. A čísla by měl větší, kdyby se mu dařilo lépe zakončovat a celkově volit ve finální třetině lepší řešení. I to jsou důvody, proč byl v základní sestavě Barcy jen v 56% ligových zápasů. Celkem pak odehrál jen 57% ligových minut, které měl k dispozici. Své konto ozdobil 6 góly a 4 asistencemi. Druhým dechem však musíme dodat, že více gólů vytvořil jen Robert Lewandowski.

Barcelona má nadále velké finanční problémy, se kterými souvisí i omezení na letní přestupové období od La Ligy. Aby mohla Barcelona nakupovat, musí prodávat. Raphinha se nabízí. Je o něj zájem a přestupová částka by byla i přes jeho nekonzistentní formu velká. Aktuální hodnota je 50 milionů eur. A to jsou kluby jako Newcastle, Arsenal a zejména Chelsea schopné zaplatit. Právě tato trojice je mezi zájemci o brazilského křídelníka. Pro něj by tak vysněná kapitola o fotbale v Barceloně skončila celkem brzy.

David Suchý / calciomercato.com

Nejnovější články