Zpět na » Primera Division » Seville hrozí sestup z La Ligy

Primera Division - Seville hrozí sestup z La Ligy

Seville hrozí sestup z La Ligy © twitter.com - vyprodány svatostánek Sevilly

2

Líbilo se

17.01. - Španělský velkloklub Sevilla FC prochází jednou z největších krizí své historie. Andaluský klub je jedním z nejznámějších, které kdy ve španělském fotbale vznikly. V minulé sezoně pod vedením Julena Lopeteguiho v jedné fázi usilovali o titul, ale nakonec odpadli a skončili čtvrtí. Momentálně se nachází na sestupových pozicích.

Ve své historii okusili triumf v La Lize jednou, a to v roce 1946. Sevilla také drží rekord v počtu titulů v Evropské lize, kterých získala šest, když v sezónách 13/14 a 15/16 vyhrála tři v řadě.

Letošní sezona však není ničím jiným než naprostou katastrofou, neboť se v současné době nacházejí na 19. místě tabulky La Ligy. Lopetegui byl v říjnu propuštěn poté, co prohrál pět z posledních osmi zápasů. Nový šéf Jorge Sampaoli však v současné době zažívá ve vedení slavného klubu krušné chvíle.

V dosavadních 17 zápasech Sevilla vyhrála pouze tři a osm jich prohrála, což je již dvakrát více než v minulé sezóně. Při současné formě jí reálně hrozí, že na konci sezóny sestoupí.

Kluboví ultras také vyslali důrazné varování, když na zeď ve svém tréninkovém centru nastříkali nápis "Pokud sestoupíme, nebudete se mít kam schovat".

Cesta Sevilly Ligou mistrů byla rovněž přerušena poté, co skončila na třetím místě ve skupině mezi Manchesterem City a Borussií Dortmund.

Mají však šanci získat případný sedmý titul v Evropské lize, ale zdá se, že by k tomu potřebovali zázrak. Jejich příšerná forma vedla ke zprávám, že Sevilla opět začíná hledat nového manažera.

Podle španělského zpravodajského serveru Fichajes nyní fotbalový ředitel klubu Monchi uvažuje o propuštění Sampaoliho. Jedním ze zmíněných jmen byl Jose Bordalas, který má pověst, který hraje fyzický a intenzivní fotbal ještě z dob, kdy vedl Getafe a Valencii.

Sevilla se vrátí do hry v úterý večer, kdy se utká s Alavesem v Copa del Rey a poté ji čeká klíčové střetnutí La Ligy proti Cádizu, který je v současné době v tabulce o bod před sevillským klubem.

petr magasanik / sportbible.com, twitter.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články