Zpět na » Primera Division » Mistr světa i Evropy Fernando Llorente ukončil kariéru

Mistr světa i Evropy Fernando Llorente ukončil kariéru

Mistr světa i Evropy Fernando Llorente ukončil kariéru © skysports.com - Fernando Llorente si zahrál i za Tottenham

0

Líbilo se

16.02. - Bály se ho obrany ve Španělsku, Itálii i Anglii. Fernando Llorente patřil k těm vůbec nejlepším španělským útočníkům uplynulé dekády a do sbírky svých trofejí může kromě 3 titulů z Itálie a Evropské ligy započítat i zlaté medaile pro mistra světa i Evropy. Po půl roce od konce v Eibaru, po kterém si nové angažmá nenašel, nyní oznamuje oficiální konec své dlouhé a úspěšné kariéry.

Athletic Club Bilbao vychoval spoustu hvězdných hráčů, kteří se prosadili jak v reprezentaci, tak i ve velkých evropských klubech. Jedním z nich je Fernando Llorente. První start za tradiční baskický klub si připsal už v roce 2005. Tehdy byl trenérem Ernesto Valverde. Z Llorenteho se stala v Bilbau obrovská opora a obávaný střelec, který dal během 332 zápasů 116 branek a více než 30 asistencí. Dostal se i do španělské reprezentace se kterou vyhrál mistrovství světa i Evropy. Až v roce 2013 posílil Juventus.

Ve své první sezóně pálil ostrými po boku Carlose Tevéze, ale druhá sezóna už byla trochu slabší. Nastoupil i do třetí, což znamená, že se mu připisují rovnou 3 scudetta. Celou jí ale odehrál v Seville se kterou vyhrál Evropskou ligu. Po sezóně si odešel zkusit Premier League v dresu Swansea a zaujal 15 góly. Po pouhém roce odešel do Tottenhamu, kde už šla jeho křivka jen dolů. Chvíli strávil v Neapoli a Udinese, a poslední sezónu kariéry strávil v Eibaru.

V létě mu s malým španělským klubem skončila smlouva a novou nepodepsal. Od fotbalu si dal pauzu, ale zřejmě se jen ještě nechtěl srovnat s tím, že se z ní nevrátí. Nové angažmá si nenašel a nyní už oficiálně oznamuje konec své kariéry. Ve 37 letech jako mistr světa, Evropy, trojnásobný vítěz Serie A s Juventusem, dvojnásobný finalista Ligy mistrů s Juventusem a Tottenhamem, vítěz Evropské ligy se Sevillou a finále této soutěže si zahrál i za Bilbao. Dohromady za svou kariéru tento charismatický 195 centimetrů vysoký střelec nastřílel 192 branek na nejvyšší úrovni.

David Suchý / thesun.co.uk

Nejnovější články