Zpět na » Primera Division » Atlétiko Madrid úmyslně nenasazuje Antoinea Griezmanna. Barcelona řeší, jak tomu zabránit

Primera Division - Atlétiko Madrid úmyslně nenasazuje Antoinea Griezmanna. Barcelona řeší, jak tomu zabránit

Atlétiko Madrid úmyslně nenasazuje Antoinea Griezmanna. Barcelona řeší, jak tomu zabránit © 101noticias.com - Antoine Griezmann

0

Líbilo se

04.09. - Barcelona hledá právní řešení, které by zamezilo tomu, aby se Atlétiko Madrid vyhnulo trvalému podpisu útočníka Antoinea Griezmanna tím, že hráče nebude v zápasech nasazovat na více než 45 minut. Griezmann momentálně působí v Atlétiku Madrid na dvouletém hostování z Barcelony s opcí na trvalý přestup ve výši 40 milionů eur.

Francouzský reprezentant zahajuje svoji druhou sezónu na hostování z Barcelony v Atlétiku Madrid, které údajně zahrnuje opci na trvalý přestup ve chvíli, kdy Griezmann odehraje za klub více než 45 minut ve 14 utkáních.

Problém je, že Griezmann v této sezóně ještě nenastoupil v dresu Atlétika do jediného utkání La ligy v základní sestavě, místo toho do hry třikrát přišel až jako náhradník během druhého poločasu.

Nejedná se přitom o náhodu, což potvrdil i sám trenér Atlétika Madrid Diego Simeone, který dostal podle svých slov od klubu zákaz nasazovat Griezmanna do základní sestavy.

„Znáte mě už deset let. Jsem muž, který žije pro klub a vždy žít bude,“ pověděl v rozhovoru pro Mundo Deportivo.

Hlavním důvodem, proč Atlétiko Madrid Griezmanna do hry nenasazuje, je hrozba toho, že by francouzského útočníka muselo posléze koupit za 40 milionů eur natrvalo, což momentálně není na pořadu dne.

GriezmannAtlétiko Madrid se chce vyhnout trvalému přestupu Griezmanna. (zdroj: planetsport.com)

Atlétiko totiž nebylo už během minulé sezóny spokojeno s výkony hráče, který v 26 zápasech La Ligy vstřelil pouhé tři góly a dalších pět si připsal v ostatních soutěžích.

Před začátkem minulé sezóny se přitom očekávalo, že Griezmann naváže na fantastické výkony ze svého předchozího působení v klubu, kdy nastřílel 94 gólů ve 180 zápasech La Ligy a vysloužil si tím přestup do Barcelony.

Tam se sice prezentoval 22 góly v 74 zápasech španělské ligy, jenže poté, co se na světlo světa dostala tíživá finanční situace Barcelony, byl klub nucen zbavit se jednoho ze svých nejlépe placených hráčů.

Griezmannův vysoký plat nicméně spoustu zájemců odradil a Barcelona tak neměla problém ani s tím, že hostováním Griezmanna posílí jednoho ze svých hlavních konkurentů v boji o titul, zvláště když panovala poměrně velká možnost, že v Atlétiku zůstane natrvalo.

Tato situace se ale nyní zdá dosti nepravděpodobná a Barcelona tak údajně hledá právní rady, jak krokům ze strany Atlétika zamezit. To nicméně trvá na tom, že nic neporušuje a není tak vyloučeno, že se Griezmann po sezóně vrátí na Camp Nou.

Kam dál?

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Vít Sedlák / 90min.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články