Zpět na » » Plzeň generálku před Ligou Mistrů zvládla. Sparta znovu remizovala

- Plzeň generálku před Ligou Mistrů zvládla. Sparta znovu remizovala

Plzeň generálku před Ligou Mistrů zvládla. Sparta znovu remizovala © fcviktoria.cz - Plzeň porazila Liberec

0

04.09. - Plzeň už tento týden čeká první zápas v Lize Mistrů, v němž si zahraje na slavném Camp Nou. Naladila se na něj výhrou v Liberci. Jak jinak než 1:0. Slovan ale Plzni nedal nic zadarmo a na výhru se nadřela. Naopak Sparta remizovala už potřetí v řadě a fanouškům pomalu dochází trpělivost. O body jí tentokráte obral Zlín.

To, na co všichni čekali, přijde už ve středu. Viktoria Plzeň vyzve na Camp Nou v rámci Ligy Mistrů FC Barcelona. Generálka Viktoriánům vyšla. V Liberci na ně byl nachystán tamní, ve formě hrající Slovan. Obraně se nakonec podařilo Van Burena a spol. udržet na uzdě. Respektive to byl gólman Staněk, který nizozemského střelce dokázal vynulovat. Šance ale měla i Viktoria a po krásném gólu Sýkory šla do vedení. A ubránit liberecké dokázala i ve druhé půli. Naopak Vlkanova po krásné střele málem zvýšil. Skóre už se ale neměnilo a tradičním jednogólovým rozdílem Plzeň vyhrála už osmý zápas v sezóně.

Brian Priske si své působení ve Spartě zatím představoval rozhodně jinak. Tým mají letenští skvělý, ale Priske jako kdyby s ním neuměl pracovat. Na obranu Zlína, která dostala 4 góly od Slavie a 3 od Baníku, letenští nemohli najít recept a Kuchta ani Čvančara prakticky nic nepředvedli. Gólman Rakovan chytal výborně. Šance měl i Zlín. Zejména Lamine Jawo byl hodně aktivní. Ve druhém poločase se skvěle ukázal také zkušený Martin Fillo, který napálil břevno. Zápas skončil bez branek a Sparta remizovala už potřetí v řadě. Její výkony jsou bídné a fanouškům dochází trpělivost.

Viktoria je tak ve vedení tabulky. To už se ale dnes může změnit. Slavia míří na Slovácko a vzhledem k 24 vstřeleným brankám jí bude na průběžné vedení stačit i remíza. Poslední výsledky ale jasně ukazují na to, že Slovácko by se mělo bát. Sešívaní se v posledních 3 zápasech trefili 17x.