Zpět na » Primera Division » Samuel Umtiti je nechtěný v Barceloně. Nový klub na dohledu?

Primera Division - Samuel Umtiti je nechtěný v Barceloně. Nový klub na dohledu?

 Samuel Umtiti je nechtěný v Barceloně. Nový klub na dohledu? © marca.com - Samuel Umtiti

3

Líbilo se

08.08. - Francouzský střední obránce Samuel Umtiti patří do skupiny pětice hráčů, které trenér Barcelony Xavi Hernández vyhodnotil jako nepotřebné pro svůj tým a nebyl ani v nominaci na předsezónní turné. O odchodu tohoto hráče se v médiích spekuluje už delší dobu a podle posledních informací to vypadá, že řecký mistr ligy Olympiakos Pireus má o stopera seriózní zájem.

28letý Umtiti byl hodně spojován s Rennes a možným návratem do Francie, avšak z jednaní sešlo a ven se dostaly informace o tom, že stoper patřící Barceloně neprošel zdravotní prohlídkou. To ovšem popřel trenér tamního klubu Bruno Genesio. Katalánský klub tak musí zájemce hledat dál, jelikož by se Umtitiho rádi zbavili. Respektive jeho mzdy, která by měla činit zhruba 4 miliony eur ročně. A nový zájemce o služby bývalého reprezentanta francouzského národního týmu by měl být právě Olympiakos. Jeden z největších a nejslavnějších klubů z Řecka ve kterém momentálně nastupuje český brankář Tomáš Vaclík. V případě přesunu na Balkánský poloostrov by se pravděpodobně melo jednat o roční hostování.

Samuel Umtiti přisel do Barcelony v roce 2016 z Olympique Lyon za 25 milionů eur. V té době mu bylo 22 let a byl považován za velký příslib do budoucna. Ve stejném roce také odehrál tři utkání na Mistrovství Evropy včetně toho finálového. Avšak i vinou četných zranění nedokázal naplnit svůj potencionál a v dresu Blaugranas nastoupil pouze do 133 zápasů za šest let.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Samuel Mihok / sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články