Zpět na » Primera Division » Barcelona by se ráda zbavila brankářa Neta

Primera Division - Barcelona by se ráda zbavila brankářa Neta

Barcelona by se ráda zbavila brankářa Neta © express.co.uk - Neto

1

Líbilo se

26.07. - Brazilský fotbalový brankář Norberto Murara Neto, který poslední tři roky kryl záda svému kolegovi a jasné týmové jedničce Ter Stegenovi, je na odchodu z Barcelony. Je jedním z pěti hráčů, se kterými Xavi Hernandéz nepočítá do svého kádru pro nadcházející sezonu a taktéž neodcestoval na americké turné.

Blaugranas se dosavadního náhradního brankáře snaží prodat z vícero důvodů. Tím prvním je vysoký plat, který by měl být okolo 4 milionů eur ročně. Ten druhý důvod je za účelem uvolnění místa pro 23letého odchovance La Masie Iñakiho Peñu, jenž uplynulou sezonu strávil na hostování v tureckém Galatasaray a tu nadcházející by měl svést bitvu o post jedničky na Camp Nou.

33letý Neto má smlouvu platnou do konce června příštího roku. A tu by rád dodržel, přestože na něj přišlo již několik zajímavých nabídek. Ta poslední je od nováčka Premier League Fulhamu, který by rád posílil post mezi třemi tyčemi. V užším seznamu jsou dvě jména, a to Bernd Leno z Arsenalu a již zmíněný Neto. Dalšími zájemci o služby brazilského brankáře jsou Celta Vigo, Neapol a Sao Paulo. Zajímavostí také může být fakt, že bývalý hráč Fiorentiny nebo Juventusu je držitelem italského pasu, což znamená, že je brán jako hráč evropského původu a nezabírá tím místo pro hráče nepocházející z Evropy.

Do Barcelony Neto přišel v roce 2019 za 26 milionů eur z Valencie a v katalánském klubu si připsal pouze 21 startů.

Samuel Mihok / sport.es

Nejnovější články