Zpět na » Primera Division » Óscar Mingueza opouští Barcelonu a míří do Celty Vigo

Primera Division - Óscar Mingueza opouští Barcelonu a míří do Celty Vigo

Óscar Mingueza opouští Barcelonu a míří do Celty Vigo © football-espana.net - Óscar Mingueza

2

Líbilo se

31.07. - 23letý španělský obránce Óscar Mingueza byl jedním z pětice hráčů, kteří neodcestovali s týmem Barcelony na americké turné. Všech těchto pět hráčů tak dostalo svolení si hledat nový klub. Nyní odchovanec proslulé akademie La Masia podepsal kontrakt s Celtou Vigo.

Již za necelé dva týdny odstartuje nový ročník nejvyšší španělské soutěže a Barcelona řeší problém na pravém kraji obrany, jelikož stále nebyl dotažen přestup Césara Azpilicuety, a tak jediným pravým obráncem zůstavá Serginho Dest. Óscar Mingueza se totiž stěhuje do Galicie, aby posílil tým Edouarda Coudeta. Kontrakt byl podepsán na čtyři roky a celková částka, která poputuje do pokladny Barcelony, by měla činit okolo 3 milionů eur. Dle dalších zdrojů by přestup měl také zahrnovat doložku o podílu procent z případného budoucího prodeje.

Novinář Miquel Blázquez uvedl, že během toho, co Xavi Hernandéz oznámil Minguezovi, že není součastí jeho plánů se mu měl odchovanec katalánské akademie omluvit, že nesplnil svůj úkol v týmu a profesionálně přijmul odchod.

Óscar Mingueza debutoval za první tým Barcelony v zápase Ligy Mistrů proti Dynamu Kyjev v roce 2020 na pozici stopera a hned si také připsal první asistenci mezi muži. Celkově v Blaugranas odehrál 66 zápasů, ve kterých se mu podařilo vstřelit dva góly a pětkrát asistovat.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Samuel Mihok / fcbarcelona.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články