Zpět na » Primera Division » Pini Zahavi přestupem Lewandowského vydělal čtvrt miliardy

Primera Division - Pini Zahavi přestupem Lewandowského vydělal čtvrt miliardy

Pini Zahavi přestupem Lewandowského vydělal čtvrt miliardy © sportsport.ba - Pini Zahavi si pišel na 10 milionů eur provize

0

Líbilo se

03.08. - Pini Zahavi, agent Roberta Lewandowského, splnil svou misi. Dotlačil Bayern Mnichov do slepé uličky a donutil bavorský klub k jednání s Barcelonou. Za přestup svého klienta pak od katalánského klubu izralský agent inkasoval 10 milionů eur.

Izraelský fotbalový agent zastupující Roberta Lewandowského, Pini Zahavi, svou práci umí dělat hodně dobře. Snad jako málokdo další. Geniálnímu vyjednavači se povedlo splnit přání své vlajkové lodě, polského útočníka Lewandowského. I když to znamenalo, že se bárka Bayernu Mnichov nejen zakymácí, ale doslovat obrátí vzhůru nohama.

Na tom ale vlastně nezáleží. Pro Pini Zahaviho bylo důležitější naslouchat přání svého klienta, Roberta Lewandowského. Zahavi proto pomalu ale jistě a s velkou pečlivostí připravoval přestup polského reprezentačního útočníka do Barcelony. Lewandowski touží prosadit se ve španělské lize a jeho jediným přáním byl přestup do katalánské metropole. Jiné destinace nebyly vůbec brány v úvahu.

Jednání byla dlouhá, vyčerpávající, ale nic nebylo ponecháno náhodě. Veřejná prohlášení hráče i úniky informací do tisku v Polsku. Vše bylo naplánováno do posledního puntíku. Bayern se ocitl mezi dvěma mlýnskými kameny a v úterý došla dlouhá cesta svého konce. Robert Lewandowski přiletěl do Mnichova, aby se rozloučil se svými spoluhráči a vyfotil v dresu Bayernu v Síni slávy.

Joan Laporta se v rozhovoru pro New York times netajil tím, že agent Roberta Lewandowského hrál při uzavření smlouvy a přestupu neocenitelnou roli. Prezident Barcelony označil Pini Zahaviho téměř za bratra. „Pini Zahavi byl pro Barcelonu klíčový při podpisu smlouvy. Od začátku mi říkal, že bude odolávat nabídkám jiných klubů, které o hráče stojí,“ vysvětlil roli agenta Joan Laporta.

Zahaviho pomoc ale nebyla příliš bratrská a rozhodně ne za hubičku. Podle deníku The Athletic si superagent za přestup Lewandowského řekl o provizi ve výši 10 milionů eur. Tato částka se přičítá k fixní přestupní částce 45 milionů eur, které Barca zaplatila Bayernu Mnichov. Nyní už je jen na samotném hráči, aby dokázal Barceloně, že za vynaloženou částku stál. Pini Zahavimu se každopádně již vyplatil.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Andrea Suttnerová / as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Židáci se nikdy nezmění.

AVSuvorov
Nejnovější články