Zpět na » Primera Division » Ansu Fati z lavičky řídil premiérovou výhru Barcelony. Řádil i Lewandowski

Primera Division - Ansu Fati z lavičky řídil premiérovou výhru Barcelony. Řádil i Lewandowski

Ansu Fati z lavičky řídil premiérovou výhru Barcelony. Řádil i Lewandowski © barcablaugranes.com - Ansu Fati byl klíčem k výhře

0

22.08. - Po bezgólové remíze s Vallecanem se Xaviho svěřenci vykoupili na hřišti Realu Sociedad. Těžký soupeř svou kvalitu rozhodně potvrdil. Navíc ale přeci jen měla Barcelona, kterou spasil Ansu Fati. Jako žolík si během 15 minut připsal gól a 2 asistence a byl při výhře 4:1 naprosto klíčovým hráčem.

K vedení přitom Barceloně stačila ani ne 1 minuta. Mladý levý bek Alejandro Baldé poslal míč do vápna a ten si našel Robert Lewandowski. Zkušené zakončení a obránce si mohl pouze trhat vlasy. Za 4 minuty ale bylo srovnáno. Zkušeně zakončil i Švéd Alexander Isak a přeloboval Ter Stegena.

Klíčový moment zápasu bylo střídání Ansu Fatiho v 63. minutě. Klubový klenot okamžitě ukázal, proč převzal Messiho desítku. 3 minuty po příchodu nádhernou patičkou poslal do skvělé šance Dembelého, který jí bez problémů proměnil a strhl zápas na stranu Blaugranas. Za dalších pár minut přiťuknul Lewandowskimu a ten se podruhé v zápase trefil. No a poslední hřebíček do San sebastianské rakve zatloukl Fati sám. První branku mu sice kvůli offsidu neuznali, ale druhá patička Lewandowskiho už byla v pořádku a Fati v klidu uklidil do sítě. S nádhernými asistencemi se tak roztrhl pytel.

Po dlouhém loňském zranění to tak vypadá, že Fati chce konečně zažít sezónu bez obtíží a ukázat, kdo že je novým králem Camp Nou a Messiho dědicem. Čísla za FCB nemá vůbec špatná. 59 zápasů, 20 gólů a 8 asistencí. Co už ale tak ohromující není, je opravdu statistika zameškaných zápasů kvůli zranění. Vynechal jich 84. To je, což vychází z předchozích řádků, více, než za svůj domovský klub stihl vůbec odehrát.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.