Zpět na » Primera Division » Atlético hledá kupce pro francouzského záložníka

Primera Division - Atlético hledá kupce pro francouzského záložníka

Atlético hledá kupce pro francouzského záložníka © Sporting News - Lemar dost možná během prázdnin změní působiště

1

Líbilo se

23.06. - Thomas Lemar se od svého přestupu do Madridu v létě 2018 dosud na španělské půdě příliš nezabydlel a svému zaměstnavateli zdaleka nesplatil obří investici v hodnotě 72 miliónů euro. Na aktuální smlouvě mu už nicméně běží poslední rok a Atleti by jej rádi ještě toto léto zpeněžili. Najít zájemce ovšem nebude tak jednoduché.

Právě se rozjíždí přestupové období a z pohledu Atlética tak nadešel ten pravý čas na Lemarův prodej. Vedení klubu si údajně stojí za tím, že rodáka z Guadeloupu nebude za žádnou cenu pouštět až po sezóně zadarmo.

Původní plán přitom nutně nepočítal s odchodem 26letého ofenzivního záložníka. Rojiblancos nabízeli Lemarovi nový kontrakt, francouzský reprezentant ale nehodlá přistoupit na snížení platu.

Pozitivním vedlejším efektem přestupu někdejší opory Monaka by z pohledu Atlética bylo ulehčení na poli finančního fair play. Trenér Diego Simeone by rád posílil na jiných pozicích a každý prodej pochopitelně zmírňuje dopad nákupů.

Optikou dalších klubů však Lemar není zrovna nejžhavější zboží. Během 142 zápasů v hlavním městě Španělska zapsal pouhých devět gólů a sedmnáct asistencí, a přestože jeho tržní hodnota momentálně činí 40 miliónů euro, na podobnou investici by skutečně málokdo přistoupil.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články