Zpět na » Primera Division » Dani Alves po půlroce znovu končí v Barceloně

Dani Alves po půlroce znovu končí v Barceloně

Dani Alves po půlroce znovu končí v Barceloně © Goal.com - Dani Alves musí řešit, kde stráví nadcházející sezónu

1

Líbilo se

16.06. - Návrat Daniho Alvese na Camp Nou příliš dlouhého trvání neměl. Někdejší neotřesitelná opora Blaugranas se na místo činu vrátila v lednu, přes léto už si však znovu bude hledat nového zaměstnavatele. Brazilský bek to oznámil na svých sociálních sítích. Alves měl s Barcou podepsanou smlouvu jen na šest měsíců a klub mu již její prodloužení nenabídnul.

Během zimního přestupního období zafungovalo Alvesovo spojení s dřívějším spoluhráčem Xavim, který se během uplynulé sezóny stal trenérem prvního týmu Blaugranas. Legendě Barcelony se podařilo zlákat 39letého zadáka ze zdánlivě jeho závěrečného angažmá zpátky v Brazílii, v São Paulu.

Navzdory fotbalově pokročilejšímu věku nicméně rodák z města Juazeiro rozhodně nezklamal. Postupně se stal pravým obráncem číslo jedna a sedmnáct soutěžních zápasů okořenil gólem a čtyřmi asistencemi.

Rozhodujícím faktorem při jednání o budoucnosti Daniho Alvese v Katalánsku zřejmě byl fakt, že na jeho postu má FCB k dispozici ještě mladé a perspektivnější Sergiña Desta a Moussu Waguého. Především první jmenovaný v minulém ročníku trpěl na častá zranění.

Sám Dani Alves ovšem rozhodně nemyslí na konec kariéry. V reprezentaci nosí kapitánskou pásku a jeho cílem je uspět na letošním mistrovství světa v Kataru. O to důležitější pro něj jistě je výběr příštího chlebodárce. Mezi zájemce se prý řadí několik dalších evropských velkoklubů.

Vojtech Olšr / fotbalportal.cz

Nejnovější články