Zpět na » Primera Division » Real Madrid potvrdil dohodu. Z Monaka kupuje Auréliena Tchouaméniho

Primera Division - Real Madrid potvrdil dohodu. Z Monaka kupuje Auréliena Tchouaméniho

Real Madrid potvrdil dohodu. Z Monaka kupuje Auréliena Tchouaméniho © marca.com, fotbalportal.cz - Aurélien Tchouaméni

0

Líbilo se

12.06. - NEPŘEHLÉDNĚTE Kyliana Mbappého se získat nepodařilo. Tak si Real Madrid přivedl jinou mladou francouzskou hvězdu. Aurélien Tchouaméni, dvaadvacetiletý defenzivní záložník, se stane příští týden oficiálně novou posilou Bílého baletu. Vedení královského klubu už to potvrdil na svých oficiálních stránkách. Cena by se měla pohybovat okolo 80 miliónů eur.

Všechny strany už jsou domluveny. Na začátku příštího týdne Aurélien Tchouaméni podstoupí lékařskou prohlídku. V úterý pak bude oficiálně představen jako nová letní akvizice. Podepíše šestiletou smlouvu.

Francouzský reprezentant, o kterého se zajímaly také Liverpool a Paris Saint-Germain, se tedy z Monaka postěhuje do Madridu.

Španělský klub vydal v sobotu prohlášení, v němž se uvádí: „Real Madrid CF a AS Monaco se dohodly na přestupu hráče Auréliena Tchouaméniho, který bude s klubem spojen na příštích šest sezón.“

„Příští úterý, 14. června, ve 12:00 se na půdě Realu Madrid uskuteční slavnostní představení Auréliena Tchouaméniho jako nového hráče Realu Madrid po příslušné lékařské prohlídce.“

„Aurélien Tchouaméni poté předstoupí před média.“

Dvaadvacetiletý hráč se stane druhým letním příchodem Realu po Antoniu Rüdigerovi, který přišel z Chelsea.

O Tchouaméniho se zajímaly jiné přední evropské kluby, ale on se chtěl připojit k úřadujícím evropským šampionům. Podle všeho by se mělo jednat o částku okolo 80 miliónů eur.

Aurélien Tchouaméni je odchovancem Bordeaux. V prvním týmu debutoval v 18 letech. Do sestavy se dostal během předkol Evropské ligy v srpnu 2018. V úvodní sezóně nastoupil do deseti utkání Ligue 1. Nejčastěji se objevoval na pozicích 6 a 8. V následující sezóně už si vydobyl pravidelné místo v základní sestavě.

Naprosto ohromil Monako. V duelu proti knížecímu klubu byl vyhlášen hráčem zápasu. I proto si jej v lednu 2020 koupilo za 18 miliónů eur. Začátky nebyly jednoduché. Nezískal si důvěru trenéra Roberta Morena. I vzhledem k tomu, že se snažil o zavedení stylu hry inspirovaného Barcelonou.

Ve druhé polovině sezóny nastoupil Aurélien Tchouaméni jen třikrát jako střídající hráč. Teprve když v létě převzal tým Niko Kovač, jenž preferuje fyzický a přímočarý fotbal, stal se tehdy dvacetiletý hráč konečně platným. Od té doby šlo pro něj vše jako po másle.

Není divu, že Aurélien Tchouaméni procházel mládežnickými reprezentačními výběry. Ačkoli si mohl vybrat díky svým rodičům Kamerun, rozhodl se reprezentovat svou rodnou Francii. V dospělé reprezentaci si připsal už 11 zápasů. Letos v březnu se mu dokonce podařilo skórovat v přátelském duelu proti Pobřeží Slonoviny.

Aurélien Tchouaméni skvěle vykrývá prostor, umí odebírat míče, dokáže rychle číst hru. Nastupuje na pozici defenzivního záložníka a skvěle zvládá i roli typického box-to-box hráče. To je právě myšlenka, která se velmi líbí Didieru Deschampsovi. Stejně tak i současnému trenérovi Monaka - Philippu Clementovi.

Kam dál?

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Michal Čermák / skysports.com, espn.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články