Zpět na » Primera Division » Proč Erling Haaland nepřestoupil do Realu Madrid?

Primera Division - Proč Erling Haaland nepřestoupil do Realu Madrid?

Proč Erling Haaland nepřestoupil do Realu Madrid? © eurosport.com - Erling Haaland

1

Líbilo se

10.05. - Norský reprezentační útočník byl s přestupem do španělské ligy spojován v posledních několika měsících a občas se pouze objevily pochybnosti o tom, zda si nakonec nevybere Barcelonu. Ale všem vypálil rybník Manchester City, který dokázal mladého hráče ekonomicky ve všech směrech uspokojit. Byla ale ekonomická stránka stopkou očekávaného přestupu?

V posledním roce a půl byl Erling Haaland opakovaně předmětem debat vedení madridského klubu. Poté, co hráčův otec navštívil tréninkové centrum a hráč koupil na ibérském poloostrově další nemovitosti, nikdo nepochyboval, že by se něco mělo překazit a z přestupu sejít. Real Madrid kolem mladého útočníka kroužil a čekal na příležitost, kdy si ho přetáhne do týmu.

Erling Haaland byl v hledáčku Bílého baletu již od svého útlého věku a působení v Molde. Real přesto počkal, než se norský talent prosadí nejdříve v rakouské a poté v německé lize. Jedinou nevýhodou a přímou konkurencí Haalandovi byl Kylian Mbappé, který byl veřejně ze strany Realu prezentován jako posila číslo jedna.

Real Madrid nikdy nevyloučil, že by přivedl oba hráče najednou a ani jeden ze zmíněných nikdy neprohlásil, že by s druhým v jednom klubu nemohl spolupracovat. Nicméně bylo zřejmé, že pozice vůdce smečky připadne Mbappému a ne Haalandovi. V současné chvíli má Real Madrid perfektně fungující tým, ve kterém si podle slov trenéra Ancelottiho nikdo nemyslí, že je lepší než druhý a všichni si jsou rovni.

Příchod Mbappého by touto křehkou rovnováhou mohl zamíchat, zejména pak, pokud by dosáhl na požadovaných 50 milionů eur ročně. A teď si představte, že do šatny zamíří také Haaland a klub se bude muset vypořádat se dvěma soupeřícími alfa samci. Nehledě na zástup mladých hráčů, kteří čekají na svou šanci v základní sestavě.

Real Madrid věří, že má Karim Benzema před sebou ještě minimálně dvě sezóny na top úrovni a pokud francouzskému útočníkovi vydrží forma, je jedno místo v sestavě zabrané. K rozhodnutí Realu nepokračovat v honbě za útočníkem Borussie Dortmund nicméně nepochybně přispěl i ekonomický faktor. Když se sečte celková částka za přestup, výstupní klauzuli, plat a provize všem dotčeným stranám, bude muset Manchester City z kasy vysázet přibližně 350 milionů eur, což je částka, kterou vedení Bílého baletu považovalo za neúnosnou.

Je sice pravda, že odchodem hráčů jako Bale, Marcelo nebo Isco se Realu ulehčí, ale toto platové snížení není dostatečné na to, aby bylo možné do klubu bez ohrožení jeho ekonomické stability přivést Mbappého i Haalanda.

Posledním varovným signálem, který mohl pomoci rozhodnout o neangažování Haalanda je zranění ze současné sezóny. Real Madrid hráčovo zranění pečlivě zkoumal a přestože došel k pozitivnímu výsledku, opakované svalové problémy přidaly lékařům Realu Madrid pěknou řadu vrásek.

Nezbývá než se pohodlně usadit a užít si další pokračování madridského honu na středního útočníka. Favoritem číslo jedna zůstává zmíněný Kylian Mbappé, který je od pondělního dopoledne soukromě v Madridu, dočkáme se v dohledné době oznámení o přestupu?

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Andrea Suttnerová / marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Furt lepší aby vyhrál LM real než ten city …

CFCvirinho
Danza - 10.05. Odpovědět

Protože chce do Manchesteru

Danza

real má perfektně fungující tým? si řekneme příští sezonu. takové štěstí, jako měli tento rok v LM, se nebude opakovat

ovmartin23

jasné šťastie v Lige, šťastie v LM, Real doplní v lete káder, zbaví sa nepotrebných hráčov a bude šlapať, to bude potom zase šťastie?

raulito7

Uvidíme, co přinese přestupové období. Na takové predikce je ještě brzo.

Prasemiro

Tak v lize mistrů to štěstí měli to uzná i kokot Smajlík 1 myslím, že i fans Madridu díky tomu Rodrygu nebo proti té Chelsea ten Modrič co dal za centr.

Wazzidiot
Nejnovější články