Zpět na » Primera Division » Real králem La Ligy, Ancelotti zkompletoval sbírku trofejí

Primera Division - Real králem La Ligy, Ancelotti zkompletoval sbírku trofejí

Real králem La Ligy, Ancelotti zkompletoval sbírku trofejí © 101noticias.com - Real Madrid slaví svůj 35. titul

3

30.04. - Bílý balet si na domácím hřišti poradil 4-0 s Espaňolem a čtyři kola před koncem španělské fotbalové ligy se stal po pětatřicáté jejím mistrem. Italský trenér navíc zkompletoval neuvěřitelnou sbírku - podařilo se mu vyhrát ligové soutěže v italské, francouzské, německé, anglické a španělské lize.

Dvě branky Rodryga a úspěšné zásahy Asensia a Benzemou byly třešničkou na dortu v povedeném odpoledni. Real Madrid si poradil hladce 4-0 s Espaňolem a mohl být čtyři kola před koncem ligy korunován jejím králem.

Trenér Carlo Ancelotti měl k oslavám také velký důvod, vůbec poprvé se mu podařilo zvítězit v La Lize a zároveň si připsal svou dvaadvacátou trofej kariéry. Tu předchozí získal ve španělském Superpoháru a ta příští by mohla na Ancelottiho čekat v Paříži. Stačí se jen dostat do finále Ligy mistrů a vyhrát ji. Předcházet tomu ale musí vítězný obrat proti Guardiolově Manchesteru City. A právě myšlenka na odvetné utkání s anglickým týmem přinutila Ancelottiho nasadit do ligového utkání značně obměněnou sestavu.

Do utkání s Espaňolem zasáhl například Jesus Vallejo, který v ligových utkáních nasbíral v této sezóně pouze 7 minut. V záloze se objevil Camavinga s Ceballosem a do útoku naskočil neobvyklý trojúhelník Asensio - Mariano - Rodrygo. Trenér Espaňolu, Vicente Moreno, se pokusil odpovědět sestavou 4-4-2 a nasazením dvou bývalých hráčů Realu, Diega Lopeze a Raula De Tomase.

I přes značně obměněnou sestavu Bílého baletu ovšem od úvodních minut bylo jasné, kdo je na hřišti pánem. Real se na svou obět vrhnul od počátku a již ve třinácté minutě Mariano v tutovce pouze nastřelil tyč. Na první branku si tak diváci museli počkat dalších dvacet minut, kdy si Rodrygo vyměnil míč s Marcelem a překonal hostujícího brankáře. Brazilský obránce připravil i druhý gól, tentokrát pro Mariana. Po Asensiově třetím gólu v síti hostí Ancelotti uznal, že by bylo vhodné nechat si užít oslavnou atmosféru také další hráče a na hřiště se tak postupně dostali Benzema, Isco, Kroos, Vinicius a Mario Gila. Brankově utkání nemohl uzavřít nikdo jiný než letošní madridský král, Karim Benzema.

Po závěrečném hvizdu na hřišti i na tribunách vypukly oslavy, které se brzy přemístily do ulic města. Samotní hráči se ale v hlavách přílišné veselí snažili krotit, vrchol sezóny mají teprve před sebou. Je jím odvetné utkání v Lize mistrů, které je, jak doufají, snad pošle do pařížského finále.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.