Zpět na » Primera Division » Členové Barcelony schvalují přestavbu Nou Campu za neuvěřitelných 1,3 miliardy liber, přestože jsou drasticky zadluženi

Primera Division - Členové Barcelony schvalují přestavbu Nou Campu za neuvěřitelných 1,3 miliardy liber, přestože jsou drasticky zadluženi

Členové Barcelony schvalují přestavbu Nou Campu za neuvěřitelných 1,3 miliardy liber, přestože jsou  drasticky zadluženi © thesun.co.uk - Nový stadion Barcelony by měl být otevřen v roce 2025

3

Líbilo se

20.12. - BULVÁRNÍK Barcelona schválila renovaci Nou Campu za 1,3 miliardy liber, přestože se klub nachází ve finanční krizi. Proběhlo vůbec první online hlasování katalánského klubu v neděli, když byl plán schválen, přičemž většina delegátů klubu podpořila generální opravu stadionu.

Projekt, který byl nazván Espai Barca, bude financován půjčkou třetí strany. Členové také vyjádřili své obavy ohledně finančního aspektu, zejména vzhledem k tomu, že dluh klubu již činí více než 1 miliardu liber.

To donutilo prezidenta Joana Laporta vyhlásit referendum, aby se plán prosadil. Očekává se, že projekt bude dokončen v roce 2025, přičemž část stadionu bude uzavřena na sezónu 2022-2023.

Pak bude muset Barca pravděpodobně hrát jinde a předpokládá se, že to bude na olympijském stadionu v Montjuic.

Renovace počítá s tím, že Nou Camp dostane ty nejmodernější technologie a počítá se i s rozšířením kapacity míst na 105 000.

Hlavním doplňkem stadionu bude zatahovací střecha pokrytá solárními panely o ploše 30 000 metrů čtverečních. Energie generovaná z těchto solárních panelů bude napájet 360stupňovou obrazovku, která bude umístěna kolem vnitřku stadionu.

Changes include an increase in capacity, a 360 degree screen, a retractable roof an new VIP areas

Dalším ekologicky uvědomělým krokem Barcelona také plánuje shromažďování a recyklaci dešťové vody a dojde také k řadě doplňků mimo stadion.

Patří mezi ně nové kanceláře, zelené plochy, prostory pro akce, kluziště, hotel Palau Blaugrana, který bude využívat basketbalový tým. Přestože se vývoj mimo hřiště vyvíjí podle plánu, jejich obavy na hřišti zůstávají.

The plans for the Nou Camp have been unveiled by the club

Barcelona je o Vánocích sedmá v tabulce LaLigy poté, co získala pouhých 27 bodů z úvodních 17 zápasů sezóny.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Kamil Zalabák / thesun.co.uk, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
cukr - 21.12. Odpovědět

Článek o ničem. Vůbec se nepíše jak přesně se to bude financovat a pak vznikají různé teorie. Zbytečně se tu pak bude kydat na Barcelonu

cukr
Kuzma - 21.12. Odpovědět

Blázni Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

Kuzma
Nejnovější články