Zpět na » Primera Division » Barcelona se dohodla s Manchesterem City na přestupu Ferrana Torrese za 55 milionů liber

Primera Division - Barcelona se dohodla s Manchesterem City na přestupu Ferrana Torrese za 55 milionů liber

Barcelona se dohodla s Manchesterem City na přestupu Ferrana Torrese za 55 milionů liber © goadnews.com - Ferran Torres

1

Líbilo se

22.12. - NEPŘEHLÉDNĚTE Barcelona se podle informací televizní stanice Sky dohodla s Manchesterem City na přestupu španělského útočníka Ferrana Torrese za částku ve výši 55 milionů liber. Katalánský velkoklub věří, že bývalý hráč Valencie na Camp Nou nahradí Sergia Agüera, který byl nucen kvůli zdravotním problémům ukončit kariéru a stane se dlouhodobou oporou útoku.

Španělský velkoklub by měl za mladého útočníka zaplatit počáteční částku ve výši 46,7 milionů liber, plus dalších 8,5 milionu liber v případných bonusech. Přibližně 5,9 milionů liber z těchto bonusů je údajně pro City víceméně zaručených.

Znamená to, že Manchester City si tímto transferem vydělá nejméně 27 milionů liber, Torrese totiž v roce 2020 kupoval z Valencie za přibližně 20 milionů liber a kvůli omezenému působení španělského útočníka na Etihad Stadium nemusel klubu platit žádné z dohodnutých bonusů.

Barcelona měla Ferrana Torrese už delší dobu v hledáčku, považuje jej totiž za jeden z nejzajímavějších talentů Španělska a díky bankovnímu úvěru, který nedávno obdržela, si jeho přestup mohla navzdory svým finančním problémům dovolit.

Ferran TorresBarcelona navzdory svým finančním problémům za Torrese zaplatí 55 milionů liber. (zdroj: skysports.com)

Katalánský gigant využil také dobrých vztahů s vedením Manchesteru City, jehož čelní představitelé Txiki Begiristain a Ferran Soriano pracovali pro prezidenta Barcy Joana Laportu během jeho předchozího panování v klubu.

Kromě Torrese jeví Barcelona velký zájem také o křídlo Citizens Raheema Sterlinga, jeho přestup na Camp Nou je ale prakticky vyloučen kvůli hráčově rostoucí formě po nevydařeném vstupu do sezóny.

Teprve 21letý Torres stihl za Citizens letos odehrát pouhé čtyři zápasy v Premier League, v nichž zaznamenal dvě branky a jednu trefu přidal v Lize mistrů. Od října je mimo hru kvůli zranění nohy, které utrpěl ve španělské reprezentaci.

Kam dál?

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Insolvence volá. Smajlík 8 Smajlík 3

AVSuvorov
Související odkazy
Nejnovější články