Zpět na » Primera Division » Barcelona stále dluží klubům 115 milionů eur za přestupy hráčů. U koho má největší dluh?

Primera Division - Barcelona stále dluží klubům 115 milionů eur za přestupy hráčů. U koho má největší dluh?

Barcelona stále dluží klubům 115 milionů eur za přestupy hráčů. U koho má největší dluh? © goodwordnews.com - Laporta

0

Líbilo se

05.10. - Barcelona se v současné době nachází už v tak dosti tíživé finanční situaci, podle nejnovějších zjištění španělského deníku Marca ale přitom ještě dluží 115 milionů eur v nezaplacených přestupových poplatcích za podpisy čtyř hráčů v podobě Miralema Pjaniče, Frenkieho de Jonga, Sergina Desta a Philippeho Coutinha.

Barca je finančně v žalostném stavu, kvůli kterému musela v posledních letech provádět drastické škrty, v jejichž důsledku odešly i největší hvězdy klubu Lionel Messi, Luis Suárez nebo Antoine Griezmann.

Odchody hlavních opor se navíc podepsaly také pod výkony Barcelony, která zažívá nevydařený vstup do nové sezóny, ve které vyhrála pouze tři ze sedmi úvodních utkání La Ligy a podlehla 3:0 v obou zápasech skupinové fáze Ligy mistrů.

Už tak bankrotem dosti ohrožený klub navíc podle zjištění deníku Marca dluží 115 milionů eur za přestupy čtyř hráčů, z čehož rovnou 39 milionů eur ještě musí splatit Juventusu za částečnou výměnu Miralema Pjaniče za Arthura Mela.

Příchod Pjaniče se přitom postupem času ukázal být jako extrémně nevydařený, 31letý reprezentant Bosny a Hercegoviny totiž po svém příchodu z Juventusu odehrál v loňské sezóně jen 19 utkání La Ligy, než byl v létě poslán na hostování do tureckého Besiktase.

Dalších 32 milionů eur stále dluží Barcelona nizozemskému Ajaxu za příchod záložníka Frenkieho de Jonga, z celkových 75 milionů eur, které za mladého playmakera zaplatila v roce 2019. Stejnému klubu navíc musí splatit ještě 16 milionů eur za obránce Sergina Desta.

Klub navíc doteď splácí také příchod Philippeho Coutinha z Liverpoolu za astronomických 160 milionů eur, který zřejmě doteď budí ze spaní nejednoho fanouška klubu. Do Liverpoolu bude z kasy Barcelony putovat ještě 13 milionů eur.

Očekává se, že další podrobnosti o zoufalé finanční situaci slavného katalánského velkoklubu budou odhaleny ve středu, kdy by měl k médiím promluvit generální ředitel klubu Fran Reverter.

Kam dál?

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Vít Sedlák / 90min.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články