Zpět na » Primera Division » Prezident La Ligy: Barcelona mohla Lionela Messiho udržet, pokud by nepodepsala Agüera a Depaye

Primera Division - Prezident La Ligy: Barcelona mohla Lionela Messiho udržet, pokud by nepodepsala Agüera a Depaye

Prezident La Ligy: Barcelona mohla Lionela Messiho udržet, pokud by nepodepsala Agüera a Depaye © skysports.com - Lionel Messi

0

Líbilo se

06.10. - Prezident La Ligy Javier Tebas se postaral o velké překvapení, když odhalil, že Barcelona mohla v létě udržet svoji legendu Lionela Messiho, pokud by nepodepsala nové hráče včetně Sergia Aguera a Memphise Depaye. Barcelona byla nucena rozloučit se s Messim, jelikož by se jeho mzda nevešla do platového stropu La Ligy.

Čtyřiatřicetiletý útočník se v létě nečekaně stěhoval z Barcelony, která si nemohla dovolit prodloužit jeho smlouvu na další sezónu bez hrozby porušení přísného platového stropu zavedeného La Ligou kvůli špatnému hospodaření klubu.

La Liga přitom nabídla Barceloně možnost prodat 10 % svého kapitálu společnosti CVC Capital Partners, nový prezident klubu Joan Laporta ale návrh odmítl s tím, že prodej podílu by ovlivnil budoucnost klubu.

Pokud by k dohodě došlo, Barcelony by byla schopna podepsat smlouvu s Messim, podle Tebase ale měla stejnou šanci i v případě, pokud by během léta nepodepsala smlouvy se Sergiem Agüerem a Memphisem Depayem.

„Došlo k dohodě, že kdyby Barcelona podepsala smlouvu s CVC, mohli dát 15 % peněz z prodeje na podpis hráčům. Podle mě by díky tomu mohli Messiho podepsat,“ svěřil se Tebas.

„Laporta stejně tak podepsal hráče jako Memphis nebo Aguero. Kdyby to neudělal, mohl Messi v klubu pokračovat,“ dodal.

Aguero a Depay přišli v létě do Barcelony společně s obráncem Ericem Garciou jako volní hráči, klub se ale kvůli jejich smlouvám posléze musel dohodnout s několika hvězdami týmu včetně Gerarda Piqueho na snížení jejich platů, aby mohl nové posily registrovat.

Kromě Messiho se navíc musela Barcelona rozloučit i s několika dalšími hráči kádru, včetně Juniora Firpa, Emersona Royala, Francisca Trincaa, Antoinea Griezmanna a Miralema Pjaniče.

Kam dál?

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Vít Sedlák / 90min.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články