Zpět na » Primera Division » Zidane prozradil, proč skončil v Realu Madrid

Zidane prozradil, proč skončil v Realu Madrid

Zidane prozradil, proč skončil v Realu Madrid © www.bote.ch - Zidane

0

Líbilo se

04.06. -

Zinedine Zidane rezignoval na post trenéra fotbalistů Realu Madrid, protože měl pocit, že mu klub nedůvěřuje. Francouzský kouč to uvedl v otevřeném dopise, který zveřejnil deník AS. 48letý bývalý záložník ukončil smlouvu po nevydařené sezóně, ve které Real poprvé za 11 let nezískal žádnou trofej.

Měl jsem tu čest být hráčem a trenérem největšího klubu všech dob, ale především jsem jen dalším fanouškem Madridu. Z těchto důvodů jsem chtěl napsat tento dopis, rozloučit se a vysvětlit své rozhodnutí opustit trenérskou práci.”

Když jsem v březnu 2019 přijal nabídku na návrat do Madridu po osmiměsíční přestávce, bylo to samozřejmě proto, že mě o to požádal prezident Florentino Pérez.”

Nyní jsem se rozhodl odejít a chci vysvětlit důvody. Odcházím, ale nejsem unavený z trénování. V květnu 2018 jsem odešel, protože po dvou a půl letech s tolika vítězstvími a tolika trofejemi jsem cítil, že tým potřebuje nový přístup, aby se udržel na nejvyšší úrovni.”

V současné době je všechno jinak. Odcházím, protože cítím, že mi klub už nedůvěřuje. Neposkytuje mi podporu, kterou potřebuji, abych mohl něco vybudovat ve střednědobém nebo dlouhodobém horizontu," napsal Zidane.

„Vím, že pokud nevyhrajete, musíte odejít. Ale díky tomu se zapomnělo na velmi důležitou věc, zapomnělo se na všechno, co jsem budoval, co jsem přinesl do svých vztahů s týmem a lidmi kolem něj.”

„Jsem rozený vítěz a byl jsem zde, abych vyhrával trofeje. Ale kromě toho jde ve fotbale i o lidi, o emoce a mám dojem, že tyto věci nebyly ceněné, že si nikdo neuvědomoval, že i tímto způsobem si velké kluby udržují svou dynamiku.”

48letý bývalý francouzský záložník ukončil smlouvu po nevydařené sezóně, ve které Real poprvé za 11 let nezískal žádnou trofej. Souboj o ligový titul prohrál s Atléticem Madrid, v Lize mistrů ztroskotal v semifinále s Chelsea. Jeho smlouva se španělským klubem měla trvat až do června 2022.

Bylo to jeho druhé působení na lavičce Realu, na kterou poprvé zasedl v lednu 2016. S týmem získal ligový titul a přivedl jej i k vítěznému hattricku v Lize mistrů. Z klubu odešel v květnu 2018 a vrátil se opět v březnu 2019.

V roce 2020 vybojoval s mužstvem další španělský titul i triumf v domácím Superpoháru: „Chtěl jsem, aby každý respektoval to, čeho jsme společně dosáhli. Chtěl jsem, aby můj vztah s klubem a jeho prezidentem byl poněkud odlišný než u jiných trenérů,” zakončil.

Gabriela Průšová / as.com

Nejnovější články