Zpět na » Primera Division » Atlético Madrid oslavuje španělský titul, Realu výhra nestačila

Primera Division - Atlético Madrid oslavuje španělský titul, Realu výhra nestačila

Atlético Madrid oslavuje španělský titul, Realu výhra nestačila © goodwordnews.com -

1

23.05. - VIDEO Atlético Madrid se stává vítězem tohoto ročníku španělské nejvyšší soutěže. Rozhodlo o tom až v závěrečném 38. kole, kdy otočilo sobotní duel na trávníku Realu Valladolid a zvítězilo 2:1. Svěřenci Diega Simeoneho tak získali jedenáctý titul v historii.

Los Colchoneros nakonec zvítězili s dvoubodovým náskokem před Realem Madrid, který dvěma góly v úplném závěru obrátil souboj proti Villarrealu z 0:1 na 2:1. Žlutá ponorka se tak nedokázala posunout na 6. příčku, která zaručuje účast v příštím ročníku Evropské ligy.

Atlético si poslední zápas sezony zkomplikovalo, když s o záchranu bojujícím soupeřem prohrálo první poločas. Z rychlého protiútoku skóroval v 18. minutě Oscar Plano. Po přestávce se však Atlético podařilo prolomit obranu soupeře.

V 58. minutě vyrovnal Angel Correa střelou z hranice šestnáctky, přestože byl v obklíčení více hráčů soupeře. O deset minut později vstřelil vítězný gól Luis Suárez, když skóroval z protiútoku. Do konce utkání už se prakticky nic důležitého nestalo, takže madridský celek slaví po dramatické výhře první ligovou trofej od sezony 2013/2014.

„Bylo to těžké, zvláště v tom, jakým způsobem si mě Barcelona nevážila. Ve fotbale působím hodně let, ale tohle mě tehdy zasáhlo nejvíce. Atlético mi věřilo a otevřelo mi dveře, abych mohl i nadále předvádět to, kým jsem. Vždy budu tomuto skvělému klubu vděčný za důvěru,” pronesl Luis Suárez po zápase.

Atlético odehrálo skvělou sezonu, i přes všechny ty potíže, které se objevily v rozhodujících fázích sezony. Byli jsme ze všech nejkonzistentnější, a díky tomu jsme mistři," zakončil 34letý útočník, který v letošní sezoně zaznamenal 21 branek.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.