Zpět na » Primera Division » Florentino Pérez zůstává prezidentem Realu Madrid. Prioritou je pro něj letní příchod Mbappého

Primera Division - Florentino Pérez zůstává prezidentem Realu Madrid. Prioritou je pro něj letní příchod Mbappého

Florentino Pérez zůstává prezidentem Realu Madrid. Prioritou je pro něj letní příchod Mbappého  © eldia.com - Prezident Realu Florentino Pérez

0

Líbilo se

15.04. - Florentino Pérez bude prezidentem španělského Realu Madrid další čtyři roky. Na tuto pozici nastoupil poprvé v roce 2000 a čeká ho šesté funkční období, ve volbách neměl žádného protikandidáta stejně jako v předchozích v roce 2017.

Během jeho působení v čele klubu získal Bílý balet doposud 26 trofejí, pětkrát triumfoval v Lize mistrů i domácí La Lize. Jeho první éra trvala v letech 2000 až 2006, kdy vytvořil éru tzv. „Galacticos“.

Na post se vrátil o tři roky později a od té doby ho zastává nepřetržitě. Fernando Fernández Tapias, Eduardo Fernández de Blas a Pedro López Jiménez budou i nadále viceprezidenti.

Pérez v roce 2012 upravil stanovy královského velkoklubu, čímž ztížil situaci potenciálním uchazečům o křeslo prezidenta.

Každý kandidát musí být členem Realu minimálně dvacet let a garantovat část rozpočtu vlastními finančními zdroji.

Podle španělských médií 74letý funkcionář doufá, že otevření zrekonstruovaného stadionu Santiaga Bernabeua bude začátkem nové finanční éry Realu, který se podle médií zaměří v letním přestupovém období na útočníky Kyliana Mbappého z Paris Saint-Germain a Erlinga Brauta Haalanda z Borussie Dortmund.

Měli by to být novodobí Galacticos, stejně jako v roce 2000 nebo 2009, kdy do Realu Madrid dorazili Cristiano Ronaldo, Kaka, Karim Benzema a Xabi Alonso.

Real Madrid se pokouší podepsat Mbappeho již od roku 2017, kdy přestoupil z Monaka do PSG.

Mbappé bude v příští sezoně hrát za Real Madrid. Nechystá se přijmout prodloužení smlouvy s PSG a je přesvědčen, že klub bude připraven stanovit logickou cenu vzhledem k tomu, že mu zůstane rok kontraktu. A velmi si přeje přestoupit do Realu Madrid,“ uvedl novinář Josep Pedrerol.

Peréz má údajně jasno v tom, že také Erling Haaland zapadá do profilu Realu Madrid, ale nechystá se ohrozit finanční stabilitu klubu.

Na seznamu možných posil je i záložník Rennes Eduardo Camavinga. Podpis smlouvy s mladým Francouzem byl v loňském roce zastaven kvůli nejistotě způsobené pandemií COVID-19.

Gabriela Průšová / marca.com

Nejnovější články