Zpět na » Primera Division » Carles Puyol věří, že Messi zůstane v Barceloně až do konce své kariéry

Primera Division - Carles Puyol věří, že Messi zůstane v Barceloně až do konce své kariéry

Carles Puyol věří, že Messi zůstane v Barceloně až do konce své kariéry © planetfootball.com -

0

Líbilo se

15.10. - Barcelonská legenda Carles Puyol věří, že Lionel Messi je v klubu opět „motivován“ a zůstane na Camp Nou ještě několik sezón. Messi během letního přestupového okna tvrdil, že by mu mělo být umožněno opustit klub prostřednictvím volné klauzule ve smlouvě, ale španělský klub trval na tom, že klauzule už neplatí.

Messi, který byl silně spojován s Manchesterem City, nakonec v Barceloně zůstal poté, co odmítl hnát klub k soudu kvůli své sporné smlouvě.

Carles Puyol, legenda a dlouholetý kapitán Blaugranas, byl jedním z těch, kteří byli šokováni zprávou o možném Messiho odchodu. V celé situaci nicméně svého bývalého spoluhráče podpořil.

„Respekt a obdiv, Leo. Máš veškerou moji podporu, příteli,“ napsal Puyol v srpnu na Twitter.

„Jako fanoušek Barcelona jsem nechtěl, aby Messi odešel, ale takový je fotbal. Nakonec se rozhodl zůstat a nedávno řekl, že je motivovaný, má vůli hrát a doufejme, že s námi bude moci zůstat ještě mnoho let. Pro La Ligu je to důležité, protože Messi je jedním z nejlepších na světě. Všichni fotbaloví fanoušci jsou spojeni s Messim, protože jeho hra je fascinující."

Bývalý obránce odehrál v katalánském velkoklubu v letech 1999-2014 celou kariéru. S klubem vybojoval mimo jiné šest ligových titulů a tři triumfy v Lize mistrů. Nyní sám přiznal, že během své kariéry uvažoval o odchodu ze Španělska. „Člověk je zvědavý na změny, ale pak musí zhodnotit řadu věcí. Měl jsem tu čest hrát za Barcelonu a klub se mnou vždy počítal. Dostal jsem nabídky z Itálie a Anglie. Nikdy jsem neskrýval, že bych chtěl hrát v Miláně s Paolem Maldinim, mým idolem. Milán byl tehdy v dobré formě, ale jsem moc šťastný, že jsem zůstal v Barceloně."

Puyol a Messi

Třiatřicetiletý Messi strávil v Barceloně celou dosavadní kariéru. Do klubu přišel před dvaceti lety a za A tým hraje od roku 2004. Smlouvu má ještě na rok. V kontraktu má šestinásobný vítěz Zlatého míče výstupní klauzuli ve výši 700 milionů eur.

Omar Berrada, člen organizačního týmu City, navrhl, že by klub mohl Messiho přivést příští léto, pokud by nepodepsal novou smlouvu s Barcelonou.

„Je to někdo, kdo dokáže výrazně ovlivnit jakýkoliv klub na světě na hřišti i mimo něj,“ řekl pro Manchester Evening News.

„To, že se mluvilo o tom, že chtěl přijít a hrát za City, vám jen ukazuje, jak daleko se tým dostal za posledních pár let."

„Je to nejlepší hráč na světě, nejlepší hráč své generace. Každý klub na světě by byl rád, kdyby se připojil k jejich týmu.Je těžké odhadnout, co se stane příští léto.“

Lionel Messi

Gabriela Průšová / sportbible.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Má na to aby zůstal a hrál top fotbal i do 40 let samozřejmě se jeho role s věkem změní, ale bude to náročné pokud se úroveň spoluhráčů aspoň neudrží když si vezmu kdo skončil nebo odešel za dobu co hraje za A tým a kdo by mohl a měl přijít.

MESSIFCB
Reklama
Reklama
Nejnovější články