Zpět na » Primera Division » Zástupci Barcelony žádají okamžitý odchod prezidenta Bartomeua. Petici za jeho odvolání podepsalo přes 20 tisíc členů

Primera Division - Zástupci Barcelony žádají okamžitý odchod prezidenta Bartomeua. Petici za jeho odvolání podepsalo přes 20 tisíc členů

Zástupci Barcelony žádají okamžitý odchod prezidenta Bartomeua. Petici za jeho odvolání podepsalo přes 20 tisíc členů © fcbarcelonanoticias.com - Josep Maria Bartomeu

0

Líbilo se

22.09. - Více než 20 tisíc členů fotbalového klubu FC Barcelona se podepsalo pod petici na uspořádání referenda, v němž by se hlasovalo o okamžitém odvolání současného prezidenta Josepa Marii Bartomeua. Ten je ve vedení Blaugranas od ledna 2014, kdy nahradil Sandra Rosella a o rezignaci ani zdaleka neuvažuje.

„Nikdo tady neuvažuje o rezignaci," řekl pro katalánskou televizi TV3 před sobotním přípravným soubojem FC Barcelona proti Elche (1:0).

K vyhlášení referenda bylo třeba 16520 podpisů, tedy minimálně 15 procent ze všech členů klubu. Klub se chystá ověřit pravost podpisů a pokud se tak stane, referendum by se mohlo konat do několika týdnů, reálnější je však listopadový či prosincový termín. Členové však žádají okamžité odstoupení Bartomeua.

„Počet podpisů asi překvapil i samotné organizátory. Vedení klubu navzdory této iniciativě pokračuje v přípravě týmu na sezonu 2020/2021."

„Tento klub bude pokračovat i přes hlasování o vyslovení nedůvěry. Budeme tvrdě pracovat na záležitostech v klubu. Do 5. října ještě máme co dělat, tehdy se uzavírá toto nezvyklé přestupové okno. Klub dělá vše, co je nutné, aby byl správně proveden postup po hlasování o vyslovení nedůvěry. Máme 10 dní na to, aby výkonný výbor posoudil všechny hlasy, samozřejmě při zachování naprosté transparentnosti," vyjádřil se k celé situaci současný prezident celku z Camp Nou.

Kritické ohlasy na jeho adresu zněly už delší dobu, jenže po srpnové potupné prohře FC Barcelona ve čtvrtfinále Ligy mistrů s Bayernem Mnichov (2:8), sezoně 2019/2020 bez zisku trofeje a pokusu klubového ofenzivního klenotu Lionela Messiho člunem klubu došla trpělivost.

Šéf barcelonského klubu poznamenal, že se nikdy nechtěl dostat do konfliktu s argentinským reprezentantem. Bartomeu mu údajně slíbil možnost odchodu po skončení ročníku 2019/2020, klub však nakonec Messiho uvolnit nechtěl.

„Messi je nejlepší v historii a chceme, aby s námi zůstal. Nebudu se s ním hádat. Musíme mužstvo podporovat a gratulovat si, že Messi zůstal s námi. Těší se na práci s Koemanem. Důležité je, že hraje u nás. Chceme, aby tady zakončil kariéru a toužíme s ním vybudovat nový projekt,“ řekl Bartomeu.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Gabriela Průšová / en.as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Futfan - 22.09. Odpovědět

Už ať je v piči Smajlík 2

Futfan
cukr - 22.09. Odpovědět

Vy jste tady rychlrjší než na novinkách. Tohle je zpráva týden stará

cukr
Nejnovější články