Zpět na » Primera Division » Lionel Messi se emotivně rozloučil se Suarézem a opět zkritizoval vedení klubu

Lionel Messi se emotivně rozloučil se Suarézem a opět zkritizoval vedení klubu

Lionel Messi se emotivně rozloučil se Suarézem a opět zkritizoval vedení klubu © futaa.com -

0

Líbilo se

26.09. - Argentinský fotbalista Lionel Messi zkritizoval vedení FC Barcelona za přístup k Luisovi Suárezovi, který zamířil do konkurenčního Atlética Madrid. Messimu se zdá, že se jeho příteli nedostalo v Barceloně patřičné pocty. Suárez působil v katalánské metropoli od roku 2014, vstřelil 198 branek a je třetím nejlepším střelcem v historii klubu.

Zemětřesení v Barceloně vyvolal čtvrtfinálový debakl v Lize mistrů, když ji Bayern Mnichov deklasoval 8:2. Messi po zápase vyjádřil touhu odejít, čímž se dostal do konfliktu s vedením klubu, které ho odmítlo uvolnit.

Zatímco Messi nakonec zůstal, Suárez odešel jako volný hráč do Atlética. V Barceloně se dohodl na předčasném ukončení kontraktu, který měl platný ještě na jeden rok. Katalánský klub přesto může od madridského rivala získat až šest milionů eur na bonusech. Na Wanda Metropolitano podepsal smlouvu na dva roky.

Po oficiálním potvrzení přestupu absolvoval útočník tiskovou konferenci, na které se rozloučil s Barcelonou.

„Po šesti letech, co jsem tu byl, jsem se sebou spokojený a jsem na sebe pyšný. Vždy budu Barceloně za tyhle nezapomenutelné momenty vděčný."

„Zažil jsem toho hodně, kdybych měl vyjmenovat něco konkrétního, tak by to byl můj první ligový titul v klubu a taky vítězství v Lize mistrů ve stejném roce a gól, který se mi ve finále podařilo vstřelit."

„Přestup do Barcelony znamenal splnění snu. Získal jsem nové kamarády a bylo skvělé zahrát si s fotbalisty, které jsem dřív viděl jen na Playstationu."

„Děkuji své rodině, která při mně stála v dobrém i zlém. Děkuji také fanouškům za podporu i členům realizačního týmu za každodenní práci," řekl Luis Suárez.

Messi se prostřednictvím Instagramu rozloučil s Luisem Suarezem a při této příležitosti znovu zaútočil na vedení Barcelony.

„Ta myšlenka mě napadla už dřív, ale dnes jsem vešel do šatny a zasáhla mě pravda. Bude těžké nesdílet s tebou tu každodennost, jak na trávníku, tak mimo něj. Budeš nám moc chybět. Je to už spousta let, hodně maté (jihoamerický čaj), obědů, večeří..Spousta věcí, na které nikdy nezapomeneme, na všechny ty společné dny.

„Bude zvláštní tě sledovat v jiném dresu a hrát proti tobě. Zasloužil si, aby se s tebou rozloučili takový, jaký jsi: Jeden z nejdůležitějších hráčů v historii klubu, který dosáhl výrazných úspěchů na týmové i individuální úrovni. A ne, aby tě vyhodili tak, jak to udělali. Ale pravda je taková, že v tuto chvíli mě nepřekvapí už nic.

„Přeji ti hodně stěstí. Mám tě moc rád. Brzy na viděnou, kamaráde."

Luis Suaréz

Gabriela Průšová / instagram.com, goal.com

Nejnovější články