Zpět na » Primera Division » Kariéra Luise Suáreze v Barceloně se chýlí ke konci. Po rozvázání smlouvy má posílit konkurenční Atlético Madrid

Kariéra Luise Suáreze v Barceloně se chýlí ke konci. Po rozvázání smlouvy má posílit konkurenční Atlético Madrid

Kariéra Luise Suáreze v Barceloně se chýlí ke konci. Po rozvázání smlouvy má posílit konkurenční Atlético Madrid © thesun.co.uk - Luis Suárez

0

Líbilo se

23.09. - Nový trenér Barcelony Ronald Koeman po nástupu do funkce avizoval, že v nové sezoně už nepočítá se službami Luise Suáreze. Dlouholetá opora Barcelony se chystá rozvázat smlouvu s vedením, jejíž platnost vyprší po konci příští sezóny a přestoupit do Atlética Madrid. S madridským klubem se už prý domluvil na dvouleté smlouvě, díky níž si vydělá zhruba deset milionů eur za sezonu, o něco méně než na Camp Nou. Informaci potvrdil katalánský deník Mundo Deportivo.

O Uruguayce se intenzivně zajímal i Juventus Turín. Přestup do týmu italského mistra však ztroskotal. Důvodem má být fakt, že italský pas, který by mu zaručil, že nebude počítán do kvóty cizinců mimo Evropskou unii, nedostane před šestým říjnem. To je datum, kdy je třeba mít uzavřenou soupisku pro Ligu mistrů.

Získat pro něj italské občanství trvalo příliš dlouho. Teď už se nedá počítat s tím, že by ještě přišel," řekl trenér Juventusu Andrea Pirlo. Stará dáma nakonec angažovala Edina Džeka a Álvara Moratu.

Rodák ze Salta tak zřejmě zůstane ve Španělsku, kde si ho vyhlédlo Atlético Madrid. Mezi oběma stranami už mělo dojít k dohodě a zbývá pouze stanovení podmínek odchodu.

Deník Mundo Deportivo informoval, že pokud se útočník vzdá části své mzdy a rozváže s katalánským klubem smlouvu, Barcelona mu umožní odejít zadarmo.

Luis Suárez

Suarez přišel na Camp Nou v roce 2014 z Liverpoolu. V barvách Barcelony se těšil ze zisku čtyř ligových titulů a čtyř triumfů ve Španělském poháru. V roce 2015 zvedl nad hlavu trofej pro vítěze Ligy mistrů. Za katalánský velkoklub odehrál 283 soutěžních zápasů, ve kterých vstřelil 198 gólů a patří mu třetí místo v historické tabulce klubových střelců. V minulosti nastupoval i za Nacional, Groningen nebo Ajax Amsterdam.

Gabriela Průšová / skysports.com

Nejnovější články