Zpět na » Primera Division » Norský talent Ødegaard nejspíše stráví další sezónu na hostování

Primera Division - Norský talent Ødegaard nejspíše stráví další sezónu na hostování

Norský talent Ødegaard nejspíše stráví další sezónu na hostování © 90min.com - Ødegaard si ještě bude muset na návrat do Madridu rok počkat

0

Líbilo se

21.06. - Málokdo v něj i přes nepřesvědčivý vstup do angažmá v Realu Madrid nepřestal věřit. Ofenzivní záložník Martin aOslash;degaard v rodném Norsku válel, na pevninskou Evropu si ovšem zvykal postupně. Teď pravděpodobně prodlouží své původně jednoleté hostování v Realu Sociedad.

Jako čerstvě šestnáctiletý čněl nad domácí elitou. V dresu prvoligového Strømsgodset vzal Tippeligaen útokem a již během své premiérové sezóny mezi profesionály nasázel pět branek, jež doplnil hned o šest gólových nahrávek.

Mnozí fandové nejspíše zavzpomínali na Messiho, Pelého a další fotbalové velikány, kteří prorazili již v útlém věku. Z Ødegaardova příchodu se nakonec mohli těšit příznivci Realu Madrid. Rodák z Drammenu se však měl problém prosadit v třetiligovém B-týmu, natožpak pravidelně nastupovat za seniorský výběr.

Zdálo se, že jeho jméno nevyhnutelně skončí v propadlišti dějin. Ødegaard se ale nenechal odradit neproduktivním působením v Heerevenu a prorazil jinde. Nejdříve osmi přesnými zásahy a jedenácti asistencemi zazářil ve Vitesse Arnhem, načež jej jeho stávající zaměstnavatel vystavil závěrečné zkoušce.

Ødegaardovo představení v dresu Realu Sociedad

Před probíhající sezónou odešel znovu hostovat, za dva milióny eur si jej však vypůjčil španělský San Sebastián. Ødegaard na stadionu Anoeta týden co týden dokazuje, že dospěl pro Primera División. Za zmínku stojí minimálně sedm gólů, které dosud v dresu Realu Sociedad zaznamenal. Baskickému mančaftu zároveň výraznou měrou pomohl do odleženého finále Copa del Rey.

Los Blancos si na nadcházející léto plánovali kompletní přestavbu mužstva, jejíž nedílnou součástí měl být také norský středopolař. Koronavirová pandemie a s ní spojená ekonomická krize však donutily vedení královského celku celou akci o rok odložit.

Dohoda se San Sebastiánem obsahuje také aplikovatelnou klauzuli na další rok Ødegaardova hostování. Právě na ní se hodlají obě strany dohodnout a nechat tak norského reprezentanta pokračovat v rozvoji svých fotbalových schopností na již dobře známém místě.

Právě na dnešních 22:00 je naplánován vzájemný ligový zápas obou týmů. Martin Ødegaard se tedy velmi pravděpodobně představí proti klubu, který jej poprvé přivedl na Pyrenejský poloostrov. Ideální příležitost udělat na svého bývalého trenéra Zinédina Zidana již s předstihem znovu dobrý dojem.

Vojt?ch Olšr / as.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články