Zpět na » Primera Division » Neymar požadoval po Barceloně více než miliardu, nakonec jí ale musí platit sám

Primera Division - Neymar požadoval po Barceloně více než miliardu, nakonec jí ale musí platit sám

Neymar požadoval po Barceloně více než miliardu, nakonec jí ale musí platit sám © 90min.com - Neymar se s Barcelonou znovu nepohodnul

0

Líbilo se

20.06. - Toto asi návratu brazilského mága na Camp Nou nepomůže. Neymar Júnior před španělským soudem zažaloval svého bývalého zaměstnavatele, který mu údajně před prodejem do Paris Saint-Germain nevyplatil bonus za podpis nové smlouvy. Řízení ale nakonec vyšlo ve prospěch Barcelony.

Pamatujete ještě události sezóny 2016/17? Odchovanec Santosu na podzim podepsal prodloužený kontrakt, jenž jej měl udržet v Katalánsku do roku 2021. Jenže přes letní přestávku se veškeré plány obou stran zbortily jako domeček z karet.

Za Neymarem přišli s balíkem peněz katarští šejci z PSG a v té chvíli se šikovnému křídelníkovi změnil svět. Už z jeho přístupu k předsezónním přátelákům bylo jasně cítit, že chce za každou cenu odejít. Barce nezbývalo než kývnout na dodnes rekordní přestupovou nabídku 220 miliónů eur.

Celá sága ovšem v posledních měsících měla dohru. Brazilec se dožadoval dodatečného vyplacení 43.6 miliónů eur, což při převodu na českou měnu odpovídá asi miliardě a dalším sto miliónům korun. Katalánská organizace mu totiž měla dlužit podpisový bonus zahrnutý ve výše zmiňované smlouvě. Se záležitostí šel rodák z Mogi das Cruzes dokonce před španělský soud.

Justiční systém však rozhodl v Neymarův neprospěch, jak informovala v oficiálním prohlášení na svých stránkách FC Barcelona. Situace se dokonce otočila proti Neymarovi, když státní orgán uvedl, že hráč musí z vlastní kapsy zaplatit 6.7 miliónů eur. 28letý fotbalista se ale ještě se svým právníkem proti rozsudku pravděpodobně odvolá.

Blaugranas se přitom dle mnohých zdrojů již delší dobu pokoušejí vysvobodit svou dřívější modlu z pařížských okovů a přivést ji zpět na pobřeží Středozemního moře. Stejně blízko to ovšem Neymar má také například do Realu Madrid a až se bude rozhodovat kam dál, fakt, že jej Barcelona připravila o více než šestinu jeho základního ročního platu v PSG, může hrát roli.

Vojt?ch Olšr / fcbarcelona.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články