Zpět na » Primera Division » VAR? Totožné situace se někdy přehrávají, jindy ne, stěžuje si trenér Barcelony Setién

VAR? Totožné situace se někdy přehrávají, jindy ne, stěžuje si trenér Barcelony Setién

VAR? Totožné situace se někdy přehrávají, jindy ne, stěžuje si trenér Barcelony Setién © 90min.com - Quique Setién před sebou má v závěrečných kolech La Ligy těžkou práci

0

Líbilo se

23.06. - Široká fotbalová veřejnost doufala, že s příchodem videorozhodčích vymizí z kopané většina neregulérních situací. Věc se však, jak se postupně dozvídáme, má jinak. Velkou kontroverzi zažila o víkendu španělská Primera División, kde se řešilo údajné „připískávání" Realu Madrid. S nejasnými rozhodnutími pochopitelně nesouhlasí především úhlavní rival z Barcelony.

La Liga se druhý víkend po restartu překlopila do posledních osmi kol přerušeného ročníku. Nadcházející zápasy jsou stěžejní v boji o udržení, pohárovou Evropu i mistrovský titul. Právě závěrečná utkání Los Blancos a Blaugranas, kteří okupují první a druhou příčku, patří mezi ty nejostřeji sledované.

Zatímco Katalánci zaznamenali v Seville bezbrankovou remízu, Real vítězstvím na půdě San Sebastiánu vyrovnal konkurenta na 65 bodech. Díky lepší bilanci ze vzájemných střetnutí dokonce královský celek rovnou poskočil na vedoucí pozici a celou situaci tak převzal do svých rukou.

Tři body se ovšem v Baskicku nerodily lehce. Po proměněné penaltě Ramose se domácí zmohli zásluhou Adnana Januzaje na vyrovnávací branku, kterou však VAR vzápětí označil kvůli ofsajdu stínujícího útočníka jako neplatnou. Naopak oslavy Karima Benzemy, jenž si před druhým gólem utkání rovněž do určité míry pomohl horní končetinou, narušeny nebyly. Branka Mikela Merina z 83. minuty už jen upravila výsledné skóre na 1:2.

Benzema zřejmě před rozhodující trefou zahrál rukou

Některé věci neovlivníme. Všichni viděli, co se na Anoetě (stadion Realu Sociedad - pozn. red.) stalo a mohou si udělat vlastní názor," řekl do televizních mikrofonů kouč Barcelony Quique Setién.

Určité situace přezkoumává VAR a jde se na ně podívat i hlavní arbitr, ale v dalších případech to nedělají. Někdy se děje tak, jindy zase onak, takže stížnosti na to, že se videorozhodčí nepoužívá podle pravidel, skutečně jsou oprávněné."

Ve fotbale už se pohybujeme dlouho a jedna věc se nikdy nezmění. Jistá míra kontroverze tady bude pořád. VAR považuji za nástroj, který může věci zlepšit, musíme se jej však naučit používat," uzavřel rozhovor španělský stratég.

Rozdílný postoj k probíraným událostem zaujal kouč Bílého baletu Zinédine Zidane. Ten smutněl nad faktem, že se po výhře jeho týmu řeší výkon sudích a ne herní přednes mužstva.

Vojtech Olšr / football-espana.net, fotbalportal.cz

Nejnovější články