Zpět na » Primera Division » Neymar je pro Barcelonu drahý. Kudy vede šance ho získat?

Primera Division - Neymar je pro Barcelonu drahý. Kudy vede šance ho získat?

Neymar je pro Barcelonu drahý. Kudy vede šance ho získat? © mundodeportivo.com - Griezmann, Messi a Neymar

1

Líbilo se

18.06. - Neymar zpět v Barceloně? To znělo jako utopie, ale po nedávných prohlášeních prezidenta PSG, který už má dost hvězdných manýrů brazilského útočníka a klidně by mu ukázal dveře, už to zase takové sci-fi být nemusí. Nicméně pořád by se jednalo o velmi náročnou operaci.

Prezident Paris St. Germain Nasser Al-Khelaifi v neděli nahněvaně pronesl, že už mu extempore Neymara (byť ho přímo nejmenoval) lezou slušně řečeno krkem a pokud nebude lépe pracovat a nepodřídí se klubové disciplíně, půjde. Ovšem to v žádném případě neznamenalo, že by měl v úmyslu prodat svoji hlavní star prvnímu zájemci, který o něj požádá.

Ačkoliv se cena na trhu podle studie CIES u Neymara značně propadla, vedení pařížského klubu, ruku na srdce, takové žebříčky vůbec nezajímají. Tam si dobře pamatují fakt, že před dvěma roky získali hráče z Barcelony za 222 milionů eur a za menší peníz ho určitě neprodají. A už vůbec ne Barceloně. Už jen z principu.

A ani Barcelona nemá na to, aby zaplatila sumu převyšující 200 milionů eur. Zejména, pokud se ještě 1. července očekává investice ve výši 120 milionů eur do Griezmanna.

Jedinou možností, jak teoreticky Neymara získat, je zahrnout do operace hráče, o které by měl klub z Parku princů zájem a jejich odchod by Barceloně zas tolik nevadil.

Jedním z nich je útočník Ousmane Dembélé, kterého Barcelona koupila před dvěma roky jako možnou alternativu za brazilského fotbalistu Dala za něj 105 milionů eur, jenže Francouz doposud nepředvedl své kvality. Nicméně v PSG trénuje Thomas Tuchel, který vedl mladého útočníka v Dortmundu a opětovné shledání by mohlo přijít vhod hráči i mužstvu.

Dalším hráčem je pochopitelně Philippe Coutinho. O něj už mělo PSG zájem v zimě a také loni v létě. Zájem z pařížské strany stále trvá, po příchodu nového sportovního ředitele Leonarda Arauja možná ještě vzrostl.

Jsou tu ale i další hráči. Třeba Ivan Rakitić. Stejně jako u Coutinha zkoušelo PSG jeho přestup loni. Marně. 90 milionů eur nepřesvědčilo vedení Barcy a ani hráč se stěhovat nechtěl. Zarytě se brání opustit Camp Nou chorvatský fotbalista i teď.

Podobně je na tom i Samuel Umtiti. Ten by se do obrany PSG hodil, zejména pokud odejde Thiago Silva, jenže francouzský fotbalista nedávno prohlásil, že chce dodržet smlouvu v Barceloně.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

getfmostli
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články