Zpět na » Primera Division » Real Madrid prodal Cristiana Ronalda pod cenou

Primera Division - Real Madrid prodal Cristiana Ronalda pod cenou

Real Madrid prodal Cristiana Ronalda pod cenou © thesportbible.com - Cristiano Ronaldo

0

Líbilo se

12.09. - Real Madrid prodal v létě Cristiana Ronalda do Juventusu Turín. Už od té doby sice uběhly dva měsíce, nicméně jeden z největších a nejpikantnějších transferů celé historie je stále probírán. Naposledy institucí, která zkoumala přestupy a částky za ně zaplacené. A podle ní vyšlo najevo, že Bílý balet své eso prodal pod cenou. Mohl na něm vydělat mnohem více.

Ačkoliv měl Cristiano Ronaldo v madridském klubu výkupní klauzuli nastavenou na jednu miliardu eur, bylo všem jasné, že taková položka měla sloužit pouze pro odrazení případného kupce v případě, že Ronaldo bude mít zájem na Bernabéu pokračovat.

Letos v létě už ale CR7 chtěl klub z hlavního španělského města opustit a vedení Blancos se dohodlo na podmínkách přestupu s Juventusem Turín.

Vzhledem k tomu, že před devíti lety zaplatil Real Madrid za portugalského útočníka Manchesteru United 96 milionů eur, se domluvená suma 105 milionů eur (podle mínění Daily Mirror) zdála být za hráče, jenž už dávno překročil třicítku a blíží se mnohem víc konci kariéru, velice slušná.

Jenže společnost CIES, která se specializuje ve fotbalové sféře na statistické analýzy přinesla překvapivou informaci. Real Madrid svůj klenot prodal pod cenou. Mohl si podle vypočítaných tabulek říci Juventusu o mnohem větší obnos.

CIES, která vzala při výpočtech v potaz hráčovu formu, věk, reputaci, národnost, klub v kterém hrál, stejně jako situaci na hráčském trhu, zhodnotila, že se Ronaldova cena rovná 116,5 milionům eur. Tedy o celých 11,5 milionů eur více, než v červenci italský klub zaplatil.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, thesportbible.com

Související odkazy
Nejnovější články