Zpět na » Primera Division » Perly madridského Ceballose: Ten „tlustý“ Ronaldo či jak ho Zidane naštval

Primera Division - Perly madridského Ceballose: Ten „tlustý“ Ronaldo či jak ho Zidane naštval

Perly madridského Ceballose: Ten „tlustý“ Ronaldo či jak ho Zidane naštval © thesun.co.uk - Dano Ceballos

0

Líbilo se

07.09. - Byla to pro něj sezóna, na níž by nejraději zapomněl. Po loňském přestupu z Betisu do Realu Madrid Dani Ceballos rozhodně neprodal svůj um, díky němuž byl označen za nejlepšího hráče EURO U21 v roce 2017. Tedy spíš ani nemohl. Trenér Zidane ho totiž neměl v kategorii hráčů na něž pravidelně sázel. To by se mohlo s příchodem Lopeteguiho změnit.

To si myslí i sám Ceballos. „Zrovna jsem byl na dovolené, když mi kamarád poslal odkaz na twitter. Vůbec jsem to nečekal, ale myslím si, že je to nejlepší trenér, kterého jsme mohli mít,“ těší mladého fotbalistu.

„Snaží se vsadit na svůj herní styl, odlišný od toho loňského. Chce aby si proti nám soupeři nevytvářeli šance a abychom byli neustále na míči. Má rád dlouhá držení míče a rychlé útoky,“ vysvětluje.

Na otázku, jestli si se Zidanem nerozuměl, ovšem odpovídá vyhýbavě. „To by musel vysvětlit on, proč mi nedával šanci. Pracoval jsem, snažil jsem se mu co nejvíce ztížit výběr, ale přišla rozhodující chvíle a najednou jste viděl, že je to všechno úplně k ničemu. Dal jsem dva góly Alavésu a další zápas v Dortmundu jsem hrál minutu. A když pak ubíhají týdny a vy se necítíte důležitý, je to těžší. Byl jeden moment v sezóně, kdy jsem považoval ligu za ztracenou, byli jsme 15 bodů od prvního místa, už nám zbývala jen Liga mistrů. Ale ani tehdy jsem si nezahrál,“ nerad vzpomíná na francouzského kouče.

„Pokud by Zidane zůstal, asi bych si hledal místo jinde. Ovšem s příchodem Lopeteguiho se vše změnilo.“

„Zidaneho jsem se ptal proč nehraji. Nechápal jsem to. On mi řekl, že si cení víc hráčů, které jsem měl před sebou. V průběhu sezóny byli ale třeba Kroos a Modrić zranění a on raději změnil herní rozestavení, aby postavil jiné hráče. To vás trochu bolí,“ litoval.

Ještě víc Ceballose bolelo střídání v Leganés, které způsobilo velkou kauzu. Zizou totiž Daniho postavil na posledních 30 sekund. „Slyšel jsem spoustu hráčů říkat, že by se každému líbilo hrát za Real aspoň těch 30 sekund...Trenéři vždycky vědí, co dělají, ale tohle nebylo ideální střídání. Nevedli jsme 2:1, nebylo potřeba šetřit čas. V tu chvíli jsme vedli 3:1, zápas byl rozhodnutý. Byl ten den trochu frustrovaný. Sám mi v kabině říkal, že byl v nervózním rozpoložení, viděl jsem ho v kabině zklamaného. Mrzelo ho to. Další den mi volal, pak se mi omluvil i na tréninku. To sice hodně vypovídá o jeho charakteru, ale naštvaný jsem byl já.“

Hodně kontroverze vyvolalo i jeho poněkud necitlivé označení brazilského útočníka Ronalda, když popisoval aktuální situaci po odchodu jeho jmenovce Cristiana. „V Realu byli vždycky skvělí hráči, ať už to byl tlustý Ronaldo, Kaká. Cristiano už tu není a mužstvo funguje, protože Real jen nad tím vším. Vychází další hvězdy jako Benzema, Asensio, Bale. Berou si na hrb tu zodpovědnost. 40 gólů od Cristiana už tu sice chybí, ale současní útočníci ho mohou zastoupit."

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Nejnovější články