Zpět na » Primera Division » Ronaldo se stal majoritním vlastníkem klubu španělské La Ligy

Primera Division - Ronaldo se stal majoritním vlastníkem klubu španělské La Ligy

Ronaldo se stal majoritním vlastníkem klubu španělské La Ligy © elpais.com - Ronaldo se stal majitelem Valladolidu

0

Líbilo se

04.09. - Legendární brazilský fotbalista Ronaldo Nazario je novým majoritním vlastníkem klubu španělské Primera División Realu Valladolid. Včera bylo potvrzeno, že se stal majitelem 51 procent klubových akcií a stal se předsedou představenstva.

Podle odhadů koupil Ronaldo zadlužený klub za zhruba 30 milionů eur. Brazilský fotbalista potvrdil, že uhradil většinu dluhů, které klub zatěžovaly a dostal ho z konkurzního řízení. Nováček španělské ligy tak může dýchat mnohem volněji a podle slov fotbalové ikony ho čekají mnohem optimističtější dny.

„Nezůstaneme jen u toho. Půjdeme až tam, kam nám to naše iluze dovolí. Valladolid má více než 20.000 permanentkářů a disponujeme velkou skupinou profesionálů na všech úrovních. Chceme Valladolid konsolidovat v Primera División a postupně se vyvíjet. Pokud budeme všichni jednotní, jsem přesvědčen, že bude těžké nás porážet,“ pronesl Ronaldo.

„Chceme postavit co nejlepší možný tým, abychom byli konkurenceschopní a rovněž informovat průhledně o všech krocích klubového vedení,“ informoval.

Nicméně vstup Realu Valladolid do nejvyšší soutěže zatím není úplně ideální. Klub, který se do La Ligy vrátil po čtyřech letech, ve třech zápasech ještě nedal ani gól, když remizoval v Gironě a Getafe 0:0, na domácím stadionu pak prohrál s mistrovskou Barcelonou 0:1.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články