Zpět na » Liga mistrů » Eddie Howe: Penalta to za mě nebyla. Došlo nám štěstí

Eddie Howe: Penalta to za mě nebyla. Došlo nám štěstí

Eddie Howe: Penalta to za mě nebyla. Došlo nám štěstí © iconsport.photo - Eddie Howe

1

29.11. - Newcastle podal další srdnatý výkon, kterým se mohl přiblížit postupu do osmifinále Ligy mistrů. Až do páté minuty nastavení držel pozitivní skóre s PSG. Všechno ale zbořil rozhodčí Marciniak. Odpískal nesmyslnou ruku Tina Livramenta, jinak velmi dobře hrajícího, a s penaltou si poradil Kylian Mbappé. Obrovská chyba, jenž může hrubě ovlivnit osud skupiny. Co na to Eddie Howe?

V prvním zápase Newcastle doma PSG přehrál celkem suverénně. Dokázal zvítězit 3:0 a těšil se na další zápas, tentokráte v Parku princů. PSG zatím rozhodně neprožívá pod Luisem Enriquem ročník, v jaký doufalo a Liga mistrů rozhodně není výjimkou. Kromě prohry na Newcastlu je důkazem i prohra se skvěle hrajícím AC Milán na San Siru. Mezitím si už Borussia Dortmund zajistila výhrou nad Rossoneri postup a je jasné, že do osmifinále půjde jen jeden z dvojice PSG-Newcastle. Může za to i hodně poznamenaný výsledek včerejšího duelu.

Newcastle v prvním poločase otevřel skóre zásluhou Alexandera Isaka. Odehrál dost solidní první poločas, a to i v hodně osekané sestavě, v níž se objevil například 17letý záložník Lewis Miley. I on podal velmi dobrý výkon. Ve druhém poločase už to bylo jen na jednu branku, a to na tu Newcastlu. Nick Pope držel. Pak ale přišel moment, kdy Dembelé nastřelil Livramenta do hrudi a následně se balón odrazil do jeho lokte. Rozhodčí Marciniak nepochopitelně i po konzultaci s VARem nařídil penaltu. Jak na tento zářez reaguje kouč Newcastlu Eddie Howe?

Stále se nějak snažím najít slova. Jsem naštvaný, ale zároveň jsem pyšný na své hráče za výkon, jaký podali. Došlo nám štěstí. Nemyslím si, že to byla penalta. To, co si z těch záběrů nevezmete, je ta rychlost, jakou balón šel. I kdyby ho balón trefil rovnou do ruky, tak to není penalta, protože byl příliš blízko. Ale není to penalta, když balón nejdřív trefí jeho hruď a až potom ruku. Já ale posuzovat nemůžu. Rozhodčí pískal až do tohohle momentu dobře," řekl Eddie Howe.