Zpět na » Liga mistrů » Rozhodčí Marciniak nechutně zařízl Newcastle. Remízu pro PSG zařídil penaltou v nastavení Mbappé

Rozhodčí Marciniak nechutně zařízl Newcastle. Remízu pro PSG zařídil penaltou v nastavení Mbappé © iconsport.photo - Kylian Mbappé

0

28.11. - REVIEW Minulý vzájemný zápas PSG s Newcastlem skončil šokující výhrou Newcastlu na jeho vlastním stadioně. Pařížané tedy jednoznačně měli dnes v Parku princů co anglickému soupeři vracet. Nevypadalo to tak 95 minut. Newcastle gólem Isaka vedl, do té doby, než Marciniak odpískal nesmyslnou penaltu za "ruku" Livramenta. Mbappé tak zápas dovedl k remíze.

PSG - Newcastle 1:1

Branky: 90+8. Mbappé, 24. Isak

PSG: Donnarumma - Hakimi, Škriniar, Pereira )85. Ramos), Hernandéz - Ruíz, Ugarte (62. Ugarte), Lee (82. Asensio)- Dembelé, Kolo Muani (62. Barcola), Mbappé

Newcastle: Pope - Trippier, Lascelles, Schär, Livramento - Miley, Guimares, Joelinton - Almirón, Isak, Gordon

Newcastle s hodně okleštěnou sestavou a 17letým Mileym v základní sestavě byl ze začátku hodně prověřován. Obrana v čele s kapitánem Lascellesem to ale zvládla. Proti Mbappému pak výborně zakročil Pope. Když ale neskutečně zamotal obranu bek Livramento, dostal balón na Almiróna a jeho střelu dorazil Alexander Isak. 1:0 pro Newcastle. PSG se od té chvíle snažilo dopředu čím dál více. Obří příležitost měl Dembelé, jenomže před brankou trefil jen dobře postaveného obránce Fabiana Schära. Newcastle tak poločasové vedení uhájil.

PSG na branku Newcastlu tlačilo i ve druhé půli. Hodně Pařížanům pomohl příchod Bradleyho Barcoly na hřiště. Mbappé ho našel před brankou, ale z blízka ho neskutečně vychytal Nick Pope, hrdina Newcastlu. Následně Mbappé poslal Barcolu za obranu krásnou patičkou, ale tentokráte mladý útočník zamířil jen do boční sítě. V obří šanci selhal i Dembelé. Pope pak opět musel zasahovat, tentokráte proti Mbappému. Z dorážky Mbappé mířil vedle. V ohromné šanci, před prázdnou brankou ale neproměnil ani napotřetí Bradley Barcola.

Newcastle se bránil neskutečně a vše vypadalo na zdárný konec. Jenomže přišel moment, kdy Dembelé nastřelil Tina Livramenta do ruky. Rozhodčí Marciniak se šel podívat na VAR. V tom případě ale nechápu, jak je sakra možné, že tohle odpískal jako penaltu. Livramenta balón trefil do hrudi a od ní se odrazil do lokte. Penalta to nemůže být nikdy! Kylian Mbappé samozřejmě proměnil. Nechutný zářez Newcastlu v páté minutě nastavení. Okmažitě poté ve čtvrté gólovce selhal Barcola. Zápas končí remízou a pokud za tohle neponese Marciniak následky, na co ve fotbale máme pravidla?