Zpět na » Liga mistrů » Přízrak Benzema, vyčerpaný Modrič, opatrný Ancelotti: Španělé hledají viníky potupného vyřazení

Přízrak Benzema, vyčerpaný Modrič, opatrný Ancelotti: Španělé hledají viníky potupného vyřazení

Přízrak Benzema, vyčerpaný Modrič, opatrný Ancelotti: Španělé hledají viníky potupného vyřazení © iconsport.photo - Real Madrid v utkání Ligy mistrů proti Manchesteru City

1

Líbilo se

18.05. - Real Madrid se s Ligou mistrů rozloučil po drtivé výhře Manchesteru City 4-0. Porážka v kombinaci s neúspěchem ve španělské lize naznačuje, že vítězný cyklus Bílého baletu je u konce. Real Madrid byl zvyklý na to, že vyhrával vše, ale představení na Etihad Stadium potvrdilo ústup ze slávy a španělští fanoušci hledají viníky současné situace.

Tým vedený italským trenérem Carlem Ancelottim ukázal v odvetě semifinále Ligy mistrů všechny nedostatky, které se dokázaly v předchozích sezónách skrývat. Debakl proti Manchesteru City za sebou nechává celou řadu osob, na které je možno ukázat prstem. Počínaje trenérem, a konče Benzemou.

Odvážný přístup Pepa Guardioly byl velmi hořkou pilulkou, kterou musel polknout Carlo Ancelotti. Italský trenér se vždy spoléhal na fantastické zákroky Courtoise a schopnost vlastního týmu využít chyb soupeře. Belgický brankář držel tým v úvodu utkání nad vodou, ale chyba domácích nepřícházela a City dokázalo Real uvařit na jeho vlastní polovině. Carlo Ancelotti naordinoval zbytečně zataženou hru a za celé utkání nebyl schopen svůj tým vybičovat ke změně, jako se mu to dařilo v jiných zápasech.

Velkým překvapením pro fanoušky byla absence Rudigera v základní sestavě, kterého nahradil Militao, jehož výkony v posledních týdnech zanechaly mnoho pochybností. Brazilský obránce přicházel o míče po velmi groteskních chybách již v Gironě a Realu Sociedad a na Etihad Stadium svůj katastrofální výkon zopakoval. Erling Haaland ho neustále školil, čímž narušoval rovnováhu v obranném systému Realu a tragický večer završil Militao vlastním gólem.

Místo v základní jedenáctce vynesla Camavingovi absence Mendyho a univerzálnost hráče, ale Guardiola dobře vytušil, že právě jeho pozice bude slabinou Realu Madrid a právě tam soustředil své útočné snahy. Bernardo Silva si na hřišti až geniálně dokázal vyhovovat s de Bruynem a dohromady stavěli Camavingu mimo hru. Když ho trenér Ancelotti vrátil do středu pole, vytratil se francouzský hráč úplně a nepřispěl hře Realu ničím.

Věk je neúprosný a pro řadu legend madridského fotbalu to platí dvojnásob. Luka Modrič a Toni Kroos se na Etihad stadium střetli s krutou realitou proti soupeři, který jim nedopřál ani chvilku oddechu. Chorvat s Němce, už nemají na to, aby se honili devadesát minut za soupeřem, ve středu večer nedokázali převzít míč a určovat tempo hry. Ve věku 37 a 33 let je pro ně sezóně již příliš dlouhá a záložníci Realu Madrid zestárli, aniž by za ně byla adekvátní náhrada. Taková je realita a Tchouameni ani Ceballos je nedokáží na hřišti zastoupit.

V minulé sezóně dokráčel k triumfům Real Madrid kombinací téměř bezchybného Courtoise a gólům Karima Benzemy. Francouzský útočník je ale v letošní sezóně stínem toho, co předváděl loni a v odvetě semifinále Ligy mistrů si možná většina fanoušků mohla myslet, že ani není na hřišti. Na Etihad Stadium se propracoval pouze k jedné střele a byl na hony vzdálený držiteli Zlatého míče z předchozí sezóny. Stejně jako Modrič a Kroos začíná i on být na sklonku kariéry a Real Madrid musí myslet na jeho nástupce.

Andrea Suttnerová / sport.es

Nejnovější články