Zpět na » Liga mistrů » Inter porazil doma Barcelonu. Jizvou na výsledku je výkon rozhodčího

Liga mistrů - Inter porazil doma Barcelonu. Jizvou na výsledku je výkon rozhodčího

Inter porazil doma Barcelonu. Jizvou na výsledku je výkon rozhodčího © en.as.com - Zápas rozhodl Hakan Calhanoglu

0

05.10. - REVIEW Barcelona se vloni nedostala do vyřazovací fáze Ligy Mistrů. Byl to historický moment, ale aspoň se očekávalo vítězství v Evropksé Lize. Ani tam ale díru do světa neudělala a letos mělo být všechno jinak. Jenže v základní skupině porazila pouze Plzeň a ve druhé části skupin bude muset bodovat. Padla totiž na San Siru 0:1.

Inter Milán - FC Barcelona 1:0

Branky: 45+2 Calhanoglu

Inter Milán: Onana - Škriniar, De Vrij (76. Acerbi), Bastoni - Darmian (76. Gosens), Barella, Calhanoglu (85. Asslani), Mkhitaryan, Dimarco (76. Dumfries) - Correa (46. Džeko), Martínez

FC Barcelona: Ter Stegen - Roberto, Christensen (58. Piqué), García, Alonso (63. Baldé) - Gavi (83. Kessié), Busquets, Pedri - Raphinha (63. Fati), Lewandowski, Dembelé

Oba dva celky jsou v domácíh soutěžích v úplně odlišných rolích. Barcelona od druhého kola nepoznala jaké to je nevyhrát. Inter naopak prohrál své 2 předhcozízápasy a to s Udinese a Římem. V tabulce Serie A tak jsou nerazzuri až na 9. místě, zatímco jejich soupeř La Lize vládne. Včera se ale role obrátili.

Barcelona si míče užívala mnohem více, ale často spíše vymýšlela co udělat, než že by se zaměřila na jednoduchá a efektivní řešení, jako to dělal Inter. Ten se s ničím nepáral a TerStegena prověřil i z větších vzdáleností. Nebezpečnou ránu měl na svědomí třeba tradiční střelec z dálky Hakan Calhanoglu. To ještě TerStegen vychytal. Barcelonu navíc zachránil VAR od penalty. Eric García zahrál rukou, ale tomu přecházel offside. Nic se tedy nedělo. Do přestávky se ale přeci jen prosadil Turek Calhanoglu. Jeho ne příliš prudkou ránu nikdo neodklidil a skončila za zády Ter Stegena.

Barcelona se po takřka 20 minutách druhé půle přeci jen do větších šancí dostala. Skvělý Ousmane Dembelé nejdříve napálil tyč a následně asistoval na gól Pedriho. Jeho zakončení ale předcházela ruka jednoho ze spoluhráčů a gól neplatil. Největší emoce však vyvolalo nastavení. Ve vápně rukou zahrál střídající DenzelDumfries, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Inter tak Barcelonu porazil po 12 letech a pro postup bude klíčové jejich vzájemné utkání v příštím kole soutěže.

Další výsledky:

Olympique Marseille - Sporting Lisabon 4:1 (12. Sánchéz, 16. Harit, 28. Balerdi, 84. Mbemba,1. Trincao)
Ajax - Neapol 1:6 (9. Kudus, 18. Raspadori, 33. Di Lorenzo, 45. Zielinski, 47. Raspadori, 63. Kvaratskhelia, 81. Simeone)
Club Bruggy - Atlético Madrid 2:0 (36. Sowah, 62. Jutglá)
FC Porto - Bayer Leverkusen 2:0 (69. Sanusi, 87. Galeno)
Eintracht Frankfurt - Tottenham Hotspur 0:0
Liverpool FC - Glasgow Rangers 2:0 (7. Alexander-Arnold, 53. z pen. Salah)