Zpět na » » Senzace v Hlučíně: Viktoria Plzeň vypadla z MOL Cupu

- Senzace v Hlučíně: Viktoria Plzeň vypadla z MOL Cupu

Senzace v Hlučíně: Viktoria Plzeň vypadla z MOL Cupu © fcviktoria.cz - Hlučín se postaral o senzaci

0

Líbilo se

19.10. - To, že v pohárových zápasech se může stát cokoliv, a že favorit svou roli najednou ztrácí je známá fotbalová věc. Každý rok někde vidíme favorita na zisk titulu vypadnout s mužstvem z nižší soutěže. Že se to ale stane Viktorii Plzeň, pro níž to měla být generálka na Inter Milán, to bychom asi vskutku nečekali ani v nejdivočejších snech. O senzaci se postaral Hlučín a 24letý Dominik Smékal, který dal hattrick.

Pro Plzeň bylo toto kolo MOL Cupu stejně jako pro celky jako Sparta nebo Slavia vůbec prvním. Do Hlučína jeli účastníci Ligy Mistrů jako obrovský favorit. Kurz na jeho výhru byl 1.12, zatímco kurz na soupeře 17.70. Fotbalový bohové ale dnes museli být opilí a právě třetiligový Hlučín si po skalpu Líšně připisuje i historické vyřazení obhájce titulu.

Hlučín měl výborně organizovanou obranu a Viktoriáni si s ní dlouho nevěděli rady. Hra na defenzivu se outsiderovi vyplatila. Když už se Plzeň do velké příležitosti dostala, mířila pouze do rukavic gólmana Jakuba Lapeše. Činili tak Aleš Čermák a FortuneBassey. K tyči pak pálil i Slovák Erik Jirka, ale na 23letého brankáře nevyzrál.

Ve druhém poločase měla Plzeň obří šanci. Domácí faulovali Chorého a ten se sám postavil k pokutovému kopu. Ten ale díky zákroku Lapeše neproměnil. A tak přišla šance pro Smékala. Sám před Jedličkou proměnil. Srovnání přišlo od Tijaniho, který využil chaosu ve vápně. Byl to ale znovu Dominik Smékal, kdo poslal Hlučín do vedeni. Psala se 90. minuta a rána z dálky Pavla Buchy skončila v síti. Zdáloseže se půjde do prodloužení, ale konečné slovo měl znovu Smékal. Hlavičkou překonal Jedličku a dokonal hattrick. Na tento den 24letý záložník nikdy nezapomene.

David Suchý / fcviktoria.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články