Zpět na » Liga mistrů » Parádní Giroudovy nůžky přiblížily Chelsea čtvrtfinále, v Římě dominoval Bayern

Parádní Giroudovy nůžky přiblížily Chelsea čtvrtfinále, v Římě dominoval Bayern

Parádní Giroudovy nůžky přiblížily Chelsea čtvrtfinále, v Římě dominoval Bayern © skysports.com - Giroud akrobatickým kouskem přiblížil Chelsea postupu do čtvrtfinále

2

23.02. - REVIEW Atlético Madrid kvůli koronavirovým opatřením ve Španělsku muselo hrát domácí utkání proti Chelsea v Bukurešti. V neutrálním prostředí se zadařilo Chelsea, která si díky povedenému gólu Girouda veze do Londýna nadějné vítězství 1:0. Na postup do čtvrtfinále zadělal také Bayern Mnichov, který zvítězil v Římě proti tamnímu Laziu vysoko 4:1.

Atlético Madrid - Chelsea 0:1

Branky: 68. Giroud

Atlético Madrid: Oblak - M. Llorente, Savić, Felipe, Hermoso (84. Vitolo) - Á. Correa (82. M. Dembélé), Koke (C), Saúl (82. Torreira), Lemar - Félix (82. Lodi), L. Suárez.

Chelsea FC: Mendy - Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger, M. Alonso - Mount (74. Kanté), Jorginho, Kovačić (74. Ziyech) - Hudson-Odoi (80. R. James), Giroud (87. Havertz), Werner (87. Pulisic).

Zápas mezi Atléticem a Chelsea se odehrál na stadiónu v rumunské Bukurešti. Koronavirová opatření ve Španělsku totiž neumožnili odehrát utkání v Madridu a muselo tak dojít k náhradnímu řešení.

Edouard Mendy v úvodu střetnutí pořádně vystrašil nejen fanoušky, ale i spoluhráče na hrací ploše. Malou domů si zpracoval mizerně, ale Saúl zaváhání nepotrestal, míč si kopl daleko od nohy.

Další velkou šanci měl Thomas Lemar, který si na zadní tyč naběhl na nahrávku Luise Suáreze, ale ani ve skluzu nezvládl poslat balón do sítě, levačkou usměrnil míč jen vedle levé části brankové konstrukce.

Giroud se proti Atléticu blýskl gólem nůžkami (zdroj: skysports.com)

Chelsea po většinu času držela soupeře pod tlakem, ale sama si žádnou větší šanci nevytvořila, až v 68. minutě. Olivier Giroud vystřihl parádní nůžky, balón umístil nechytatelně k levé tyči. Dlouho se ale neradoval, neboť mu pomezní odmával ofsajd. Jenže hlavní arbitr Brych po konzultaci s videorozhodčím situaci přehodnotil, protože ke střelci se balón odrazil od obránce Hermosa a zásah tak byl regulérní.

Svěřenci kouče Tuchela si závěrečnou dvacetiminutovku pohlídali bez větších problémů. Zvítězili 1:0 a do odvety si vezou velmi nadějný výsledek, Atlético bude muset pro postup vstřelit minimálně dva góly.

Lazio Řím - Bayern 1:4

Branky: 49. Correa - 9. Lewandowski, 24. Musiala, 42. Sané, 47. Acerbi (vl.)

S. S. Lazio: Reina - Patric (53. Hoedt), Acerbi, Musacchio (31. Lulić) - Lazzari, S. Milinković-Savić (81. Cataldi), Lucas Leiva (53. Escalante), Alberto (81. Akpa-Akpro), Marušić - Immobile (C), Correa.

Bayern Mnichov: Neuer (C) - Süle, J. Boateng, Alaba, A. Davies - Kimmich, Musiala (90. Choupo-Moting) - Sané (90. B. Sarr), Goretzka (63. Javi Martínez), Coman (75. Lucas Hernández) - Lewandowski.

Druhé středeční utkání mělo jasného favorita. A obhájce titulu, Bayern Mnichov, papírové předpoklady potvrzoval od prvních minut. V 9. minutě Robert Lewandowski vystihl zpětnou nahrávku Musacchia, udělal kličku Reinovi a poslal míč do prázdné brány.

Šanci v základní sestavě dostal i teprve sedmnáctiletý anglický mladík Jamal Musiala, který se Flickovi odvděčil za důvěru vstřeleným gólem. Ve 24. minutě si zpracoval přihrávku Goretzky a z hranice šestnáctky vypálil nechytatelnou přízemní střelu k levé tyči.

Bayern nasměroval k vítězství kanonýr Lewandowski (zdroj: skysports.com)

Německý celek vsítil do konce první půle ještě jednu branku. Comanovu střelu ještě Reina zvládl vyrazit, ale pouze před sebe k Leroyovi Sanému, jenž při dorážce neměl žádný problém přidat třetí zářez.

Úvod druhého dějství přinesl čtvrtý úspěch hostujícího mužstva a v Římě se začalo schylovat k debaklu. Do vlastní brány si balón srazil Acerbi, který se místo míče věnoval Daviesovi a podle toho to také dopadlo. Ale na čtvrtý úder soupeře dokázali domácí rychle odpovědět, alespoň čestný úspěch zaznamenal Joaquín Correa.

Bayern Mnichov další góly nepřidal, přesto může odjíždět z Itálie ve velmi dobré náladě. Bylo by obrovským překvapením, kdyby v Allianz Areně promrhal tříbrankový náskok.