Zpět na » 1. Bundesliga » Talent Bayernu Musiala dal košem Anglii a rozhodl se reprezentovat Německo

Talent Bayernu Musiala dal košem Anglii a rozhodl se reprezentovat Německo

Talent Bayernu Musiala dal košem Anglii a rozhodl se reprezentovat Německo © newsbreak.com -

0

Líbilo se

25.02. - Mladý fotbalista Jamal Musiala se v úterním osmifinále Ligy mistrů dostal překvapivě do základní sestavy Bayernu Mnichov a trenérovi Hansimu Flickovi poděkoval nejlépe, jak mohl. Na triumfu nad Laziem Řím 4:1 se podílel gólem a stal se nejmladším střelcem Bavorů v LM. Svým výkonem zaujal i novináře, kteří otevřeli otázku jeho reprezentační budoucnosti.

V případě mladého záložníka to totiž není tak jednoduché, jak se může zdát.

Přestože se narodil ve Stuttgartu, jako sedmiletý se přestěhoval do Anglie. Prošel všemi mládežnickými výběry Albionu, vedle toho se dvakrát představil i v týmu Německa do šestnácti let.

Loni se vrátil do rodné země, když z akademie Chelsea zamířil do Bayernu.

26. února oslaví osmnácté narozeniny a podle pravidel Mezinárodní fotbalové federace má poslední možnost vybrat si zemi, kterou bude reprezentovat.

Přestože ho k Anglii váže silné pouto a přiznal, že otázka reprezentační příslušnosti ho mátla déle, na otázku o budoucnosti odpověděl jednoznačně.

„Mám jedno srdce pro Německo a druhé pro Anglii. Hodně jsem o tom přemýšlel a nakonec jsem se rozhodl následovat své pocity, které hovoří ve prospěch Německa. Cítím, že je to tak správné."

Svým výkonnostním pokrokem už zaujal i trenéra Joachima Löwa, který ho údajně plánuje brzy nominovat.

Debut v národním týmu by mohl absolvovat v březnových zápasech kvalifikace MS 2022 a dokonce se říká, že by mohl figurovat i v kádru na EURO 2021.

Gabriela Průšová / skysports.com

Noviny
Nejnovější články