Zpět na » Liga mistrů » Chelsea vynulovala Atlético i podruhé, sama přidala dva góly. Bezpečně jde dál i Bayern

Liga mistrů - Chelsea vynulovala Atlético i podruhé, sama přidala dva góly. Bezpečně jde dál i Bayern

Chelsea vynulovala Atlético i podruhé, sama přidala dva góly. Bezpečně jde dál i Bayern © skysports.com - Emerson zpečetil vítězství Chelsea krátce po příchodu na trávník

1

17.03. - REVIEW Londýnská Chelsea si po venkovním vítězství 1:0 na Stamford Brighe postup pohlídala a lídra španělské La Ligy Atlético Madrid zdolala 2:0 zásluhou dvou skvěle provedených protiútoků. Ve čtvrtfinále doplnil anglický klub Bayern Mnichov, jenž ještě navýšil velký náskok proti Laziu.

Chelsea - Atlético Madrid 2:0 (celk. 3:0)

Branky: 34. Ziyech, 90+4. Emerson

Chelsea FC: Mendy - Azpilicueta (C), K. Zouma, Rüdiger - R. James, Kanté, Kovačić, M. Alonso (90+4. Chilwell) - Ziyech (77. Pulisic), Havertz (90+3. Emerson) - Werner (83. Hudson-Odoi).

Atlético Madrid: Oblak - Trippier (69. Lemar), Savić, J. Giménez, Lodi (46. Hermoso) - M. Llorente, Koke (C), Saúl, Carrasco (53. M. Dembélé) - L. Suárez (59. Á. Correa), Félix.

Chelsea podle očekávání od prvních minut sázela především na pevnou defenzivu. The Blues ovšem i častěji drželi balón a šetřili drahocenný čas, který hrál od prvních sekund proti Atléticu.

Hosté se dlouho nemohli dostat do šance, až jim málem daroval gól nepovedenou malou domů Azpilicueta. Španělský kapitán Chelsea posléze jemně zatáhl za dres Carrasca, který okamžitě padl na zem, ale rozhodčí zákrok nevyhodnotil jako penaltový.

První šance Chelsea, první gól, velká rána pro Atlético v bitvě o postup. Ve 34. minutě Havertz poslal po levé lajně Wernera, který měl hlavu nahoře a skrze nohy Saviće poslal balón Ziyechovi, jenž z prvního doteku propasíroval kulatý nesmysl za záda Oblaka.

Hosté se po střetu Carrasca s Azpilicuetou penalty nedočkali (zdroj: skysports.com)

Atleti zahrozili v závěru úvodního dějství Félixem, avšak obráncem tečovanou ránu Mendy udržel v rukavicích. V první čtvrthodinovce druhé půle se činil i Oblak, který vychytal povedené střely Wernera a Ziyecha.

Konec nadějím na postup madridského celku dal v 81. minutě stoper Stefan Savić. Černohorec při standardce úmyslně trefil loktem do hrudi Rüdigera a od rozhodčího Orsata obdržel rovnou kartu červené barvy.

The Blues v nastavení zužitkovali přesilovku v druhý gól. Brejk táhl Pulisic, přihrál doleva na Emersona a brazilský halfbek křižnou přízemní střelou rozvlnil síť.

Svěřenci kouče Tuchela porazili v odvetném utkání Atlético Madrid 2:0 a postoupili mezi nejlepších osm evropských klubů letošní sezóny. Celek z hlavního města Španělska se ve zbytku sezóny může plně soustředit na ligu, v níž okupuje vedoucí pozici.

Bayern Mnichov - Lazio Řím 2:1 (celk. 6:2)

Branky: 33. Lewandowski (pen.), 73. Choupo-Moting - 82. Parolo

Bayern Mnichov: Nübel - Pavard, J. Boateng (46. Süle), Alaba, Lucas Hernández - Goretzka (64. A. Davies), Kimmich (77. Javi Martínez) - Sané, T. Müller (C) (71. Musiala), Gnabry - Lewandowski (71. Choupo-Moting).

S. S. Lazio: Reina - Marušić, Acerbi, S. Radu - Lazzari (57. Parolo), S. Milinković-Savić (C), Escalante (84. Akpa-Akpro), Alberto (75. Cataldi), Fáris (46. Lulić) - Muriqi (55. Pereira), Correa.

Ve druhém středečním osmifinálovém utkání bylo o postupujícím jasno ještě před úvodním hvizdem. Ve formě hrající Bayern si přivezl do Německa komfortní náskok 4:1, jehož ztráta by byla velkým překvapením.

Domácí nenechali nikoho na pochybách a krátce po půl hodině střetnutí se dostali do vedení, když nařízený pokutový kop po faulu na Goretzku proměnil polský kanonýr Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski se proti Laziu prosadil i v odvetě (zdroj: bbc.com)

Ve druhém poločase dal trenér Flick větší porci minut i hráčům širšího kádru a jeden z nich, Eric Maxim Choupo-Moting, se mu odvděčil gólem. V 73. minutě si naběhl za obranu na přihrávku Alaby a vyběhnuvšího Reinu prostřelil k bližší tyči.

Lazio ale ani v odvetě neskončilo s čistým kontem, neboť v 82. minutě hlavičkoval Marco Parolo z bezprostřední blízkosti přesně mezi nohy Nübela. Na vyřazení italského celku ovšem vstřelený gól nic nezměnil, do čtvrtfinále Ligy mistrů postoupil Bayern.