Zpět na » Liga mistrů » Citizens vystavili stopku Realu, Lyon navzdory porážce senzačně vyřadil Juventus

Liga mistrů - Citizens vystavili stopku Realu, Lyon navzdory porážce senzačně vyřadil Juventus

Citizens vystavili stopku Realu, Lyon navzdory porážce senzačně vyřadil Juventus © skysports.com - Citizens porazili Real Madrid i v odvetě

3

07.08. - REVIEW Manchester City v odvetném osmifinálovém utkání Ligy mistrů udržel nadějný výsledek, který si přivezl ze Španělska. Ten naopak ještě navýšil, protože doma porazil Bílý balet 2:1. Do čtvrtfinále překvapivě pronikl také francouzský Lyon, ten vyřadil Juventus díky gólu na půdě soupeře.

Manchester City - Real Madrid 2:1

Branky: 9. Sterling, 68. Jesus - 28. Benzema

Manchester City: Ederson - Walker, Fernandinho, Laporte, Cancelo - De Bruyne, Rodri (89. Otamendi), Gündoğan - Foden (67. B. Silva), Jesus, Sterling (81. D. Silva).

Real Madrid CF: Courtois - Carvajal (83. L. Vázquez), Militao, Varane, F. Mendy - Kroos, Casemiro, Modrić (83. Valverde) - Rodrygo (61. Asensio), Benzema, E. Hazard (83. Jović).

Španělský mistr nastoupil do odvetného utkání bez vykartovaného kapitána Sergia Ramose, dále nehrál kvůli nákaze koronavirem Mariano Díaz a cestovat odmítl Gareth Bale, ten nejspíše upřednostnil gol na Pyrenejích. Na druhé straně chyběl pouze zraněný útočník Agüero.

Bez obranné stálice byly k vidění zmatky v defenzivě už v 9. minutě, celou akci pak korunoval vedoucí gól domácích. Brankář Courtois místo dlouhého odkopu dostal krátkou přihrávkou do úzkých Varaneho. Ten ztratil míč proti presujícímu Jesusovi, jenž nahrál na středu osamocenému Sterlingovi, křídelník běz větších potíží poslal balón do odkryté svatyně.

Pro Bílý balet se toho moc nezměnilo, stále musel vstřelit minimálně dva góly. Blízko prvnímu měl zastupující kapitán Karim Benzema, proti jehož zakončení vytasil Ederson parádní zákrok. O minutu později pálil Hazard, i on si však vylámal zuby na gólmanovi. Do třetice to už Zidanově družině vyšlo. Ve 28. minutě odcentroval Rodrygo z pravé strany přesně na hlavu Benzemy, za hlavičkou k pravé tyči se Ederson natahoval marně.

Manchester City poslal ze hry úřadujícího španělského mistra (zdroj: skysports.com)

Strhnout vedení zpátky na stranu domácích mohl Sterling. Střelec úvodního gólu v závěru pěkné individuální akce místo zakončení upadl, avšak bez cizího zavinění. Na konci první půle ještě nebezpečně střílel bek Cancelo, Courtois spadl včas na zem a míč vyrazil ke kopačkám spoluhráče.

Úvod druhé půle patřil Citizens. Raheem Sterling si pěkně udělal prostor a pálil k levé tyči, gólman Courtois ovšem natáhl své dlouhé ruce a zabránil tak definitivnímu rozhodnutí, co se týče postupujícího celku.

Definitivní razítko na postup Manchesteru City přišlo v 69. minutě. Varaneho malou domů vystihl Jesus, který tentokráte zachoval chladnou hlavu a balón poslal podél Courtoise.

Poslední dvacetiminutovku si anglický tým pohlídal s velkým přehledem. Soupeře z Madridu porazil i v odvetě 2:1 a celkovým skóre 4:2 postoupil do čtvrtfinále nejprestižnější evropské soutěže.

Juventus - Lyon 2:1

Branky: 43. Ronaldo (pen.), 60. Ronaldo - 12. Depay (pen.)

Juventus FC: Szczęsny - J. Cuadrado (70. Danilo), de Ligt, Bonucci (C), Sandro - Bentancur, Pjanić (60. Ramsey), Rabiot - Bernardeschi (71. Dybala, 84. Olivieri), Higuaín, Ronaldo.

Olympique Lyon: A. Lopes - Denayer (61. J. Andersen), Marcelo, Marçal - Dubois (90+1. Tete), Caqueret, Bruno, Aouar (90+1. Mendes), Cornet - Toko Ekambi (67. Reine-Adélaïde), Depay (C) (67. M. Dembélé).

Juventus na půdě francouzského soupeře prohrál 0:1, musel tudíž na domácím stadiónu pořádně zabrat. Jenže už v 8. minutě udělal Staré dámě velkou čáru přes rozpočet rozhodčí Zwayer. Skluz Bentancura vyhodnotil jako faul, přestože středopolař trefil jako první balón. K nařízené penaltě se postavil Memphis Depay, jenž zvolil zakončení à la Panenka, zatímco Szczęsny skočil doprava.

Svěřenci kouče Sarriho rázem museli pro postup mezi nejlepším osm vstřelit tři góly. Vyrovnat mohl Bernadeschi, který obelstil gólmana, v zakončení do prázdné brány mu ovšem v poslední chvíli zabránil skluzující Marcelo.

Ronaldo vstřelil dva góly, ale vyřazení Juventusu nezabránil (zdroj: skysports.com)

Ve 40. minutě zahrával přímý kop Ronaldo. Balón kopl ideálně přes zeď, avšak Lopes předvedl fantastický zákrok pravou rukou. Portugalský forward dlouho smutnit nemusel. O dvě minuty později nařídil sudí penaltu i na druhé straně po ruce Depaye, Ronaldo poslal brankáře zkušeně na druhou stranu.

Úřadující italský mistr pokračoval v útočení a těsně před uplynutím hodinu z utkání dokonal obrat. Cristiano Ronaldo napřáhl z dvaceti metrů slabší levačkou, ale na razanci střely to nebylo vůbec znát. Dělovku Lopes tečoval levou horní končetinou, balón skončil v jeho síti po odrazu od levé tyče.

Lyon ovšem více nedovolil. Garciovo mužstvo sice prohrálo na hřišti Staré dámy 1:2, avšak zásluhou venkovní branky překvapivě prošli mezi nejlepších osm celků.