Zpět na » Francie: Ligue 1 » Budu tady děj se co děj, odkýval Mbappé své setrvání v Paříži

Francie: Ligue 1 - Budu tady děj se co děj, odkýval Mbappé své setrvání v Paříži

Budu tady děj se co děj, odkýval Mbappé své setrvání v Paříži © 90min.com - Kylian Mbappé vidí svou budoucnost v Parku princů

0

Líbilo se

22.07. - Vysněný Real Madrid, Liverpool či Manchester City? Kolem Kyliana Mbappého se jako již tradičně i během tohoto přestupního okna slétávají všemožné spekulativní deníky, francouzský útočník ovšem zatím opouštět rodnou zemi nemíní. Alespoň to tedy tvrdil v rozhovoru po zápase s Celticem Glasgow, na jehož demolici poměrem 4:0 se podílel jedním gólem.

21letý rychlík vévodí takřka veškerým žebříčkům nejhodnotnějších fotbalistů planety. Jak by také ne, vždyť i přes svůj stále nízký věk už dosáhnul na titul mistra světa, čtyři prvenství v Ligue 1 a celkovou cifru 117 vstřelených soutěžních branek. Renomovaná výzkumná organizace CIES odhaduje Mbappého cenu na astronomických 200 až 250 miliónů eur. Ani přes takovouto sumu se mnozí zámožní zájemci nechtějí nechat odradit, což už o něčem vypovídá.

Patřím zde. Součástí tohoto projektu jsem již čtvrtým rokem. Letos klub slaví své 50. výročí, což považuji za důležitý milník. Budu tady, i kdyby se dělo cokoliv. Pokusím se s tímto týmem získat trofeje a odevzdat to nejlepší, co ve mě je," řekla opěvovaná hvězdička před televizními kamerami.

Otázkou však zůstává, zda lze toto sebevědomé prohlášení brát na plnou váhu. Kanál BeIN Sports, který Mbappého v tomto případě vyzpovídal, totiž patří stejným katarským majitelům jako Paris Saint-Germain. A poštvat si proti sobě vedení kvůli několika málo větám do televize jistě není v hráčově zájmu.

178 centimetrů vysokému forvardovi zbývají na stávajícím kontraktu už jen dva roky, po jejichž uplynutí by mohl do zahraničí utéci zadarmo. Zatím se ale Mbappé jistě soustředí na dohrávku rozkouskované sezóny 2019/20. Po pátečním finále Coupe de France se Saint-Étienne čeká hegemony francouzské kopané ještě boj o ligový pohár proti Lyonu a závěrečná fáze Ligy mistrů, kde se Pařížanům postaví obtížně zdolatelná Atalanta Bergamo.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Tyhle yyjádření už tu byli několikrát od různých fotbalistů a za rok už byli někde jinde...nikdy nevíš kdy přijde nabídka, kterou nemůžeš odmítnout

Tomguncz1
Reklama
Reklama
Nejnovější články