Zpět na » Evropská liga » Slavia v Košicích remizovala s Dniprem. To ale nic nemění na postupu

Slavia v Košicích remizovala s Dniprem. To ale nic nemění na postupu

Slavia v Košicích remizovala s Dniprem. To ale nic nemění na postupu © slavia.cz - Spálených šancí byla spousta

0

Líbilo se

17.08. - REVIEW Slavia se vydala do Košic, kde chtěla dokončet rozdělanou práci v podobě vyřazení ukrajinského klubu Dnipro, který je na Slovensku v evropském exilu. První zápas skončil 3:0 pro sešívané a v odvetě je tedy čekal zdánlivě snadný úkol. Výhra z toho sice nebyla, ae to sešívané mrzet nemusí. Hrálo se tak, jak se očekávalo, tedy v poklidu a s jistotou postupu.

Dnipro - Slavia Praha 1:1

Branky: 45+1. Rubchynskyi, 52. Jurečka

Dnipro: Kinareikin - Pasich, Sarapiy, Kravets (73. Svatok), Kapliyenko - Rubchynskyi (77. Tanchyk), Pikhalyonok (73. Lednev), Babenko - Gutsulyak, Filippov (65. Bill), Gorbunov (65. Kivinda)

Slavia Praha: Kolář - Masopust )70. Douděra), Ousou, Holeš, Provod - Ševčík, Dorley )85. Hromada), Zafeiris - Schranz (70. Vlček), Jurečka (85. Jurásek), van Buren (75. Chytil)

Na začátku této sezóny je z formy hrdina závěru loňské sezóny Václav Jurečka. Potvrdila to i situace z první poloviny prvního poločasu dnešního zápasu. Dostal skvělý pas za obranu, ale tváří v tvář proti Kinareikinovi selhal. Zakročit musel i Kolář. Za dvojzápas první velká šance Dnipra. Střílel kapitán Pikhalyonok. Ve skvělé pozici se po sklepnutí hrudí Ševčíka dostal Mick van Buren, ale znovu skvěle zasáhl tepre 19letý ukrajinský gólman. Nizozemský útočník měl obří šanci i na konci poločasu, ale jeho pokus o přelobování Kinareikina vůbec nevyšel. Spálená gólovka. A Dnipro to potrestalo. Ranou z dálky se prosadil Rubchynskyi.

Ve třetí šanci v zápase se po změně stran ocitl Mick van Buren. Ukázal ale, že nemá svůj den a v další skvělé příležitosti přestřelil. Václav Jurečka už ale úspěšný byl. Výborně ho za obranu poslal Lukáš Provod a Jurečka si proti Kinareikinovi ve své druhé gólovce v zápase poradil. Otočku mohl zařídit Zafeiris. Mladý Nor ale se svou střelou z hranice vápna nevyzrál na skvělého Kinareikina. Zejména díky němu dokázalo Dnipro uhrát v Košicích remízu. Ta sice nic neřeší a Slavia i s tímto výkonem, kdy bylo od začátku vidět, že oba týmy vědí, že je rozhodnuto, postupuje dále a utká se s Luhanskem.

David Suchý / slavia.cz

Nejnovější články