Zpět na » Ostatní » Na Slavii je v Evropské lize připravena další ukrajinská překážka – Zorja Luhansk, Plzeň může jet do Kazachstánu

Na Slavii je v Evropské lize připravena další ukrajinská překážka – Zorja Luhansk, Plzeň může jet do Kazachstánu

Na Slavii je v Evropské lize připravena další ukrajinská překážka – Zorja Luhansk, Plzeň může jet do Kazachstánu © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Slavia

1

Líbilo se

07.08. - NEPŘEHLÉDNĚTE Fotbalisté Slavie se aktuálně připravují na třetí předkolo Evropské ligy. Ve čtvrtek doma přivítají ukrajinský celek Dnipro-1. Pokud by se jim podařilo postoupit, dnešní los v Nyonu jim přidělil soupeře, se kterým by se utkala v play-off o postup do základní skupiny Evropské ligy. A byl by to další tým z Ukrajiny - Zorja Luhansk. Viktoria Plzeň v Evropské konferenční lize může zamířit až do Kazachstánu.

Je to velmi schůdný los. Při losu play-off Evropské ligy nebyly týmy rozděleny na nasazené a nenasazené. Dokonce se mohou utkat i kluby ze stejné země. Mužstva byla rozdělena podle takzvaných priorit. Na Slavii číhal například Ajax Amsterdam.

Nakonec však Slavii byl přisouzen opět tým z Ukrajiny - Zorja Luhansk. Nejprve ale musí přejít přes Dnipro-1. Úvodní zápas se hraje už ve čtvrtek v Edenu. O týden později je na programu odveta, která se bude hrát ve slovenských Košicích, kde Dnipro-1 hraje své domácí pohárové zápasy.

Zorja Luhansk v minulé sezóně ukrajinské ligy skončila třetí, o tři body za Dniprem-1. Tento tým hraje své domácí zápasy v polském Lublinu. České kluby se s tím mužstvem ještě nesetkaly. Slavia by začínala doma.

sfsdssfes(zdroj: twitter.com)

Pokud Slavia dvojutkání s Dniprem-1 nezvládne, propadne se do play-off o účast v základní skupině Evropské konferenční ligy. Pak by na ni čekal pikantní souboj s polskou Poznaní, či se slovenskou Trnavou.

Ve třetím předkole Evropské konferenční ligy je Viktoria Plzeň. Potřebuje přejít přes maltskou Gziru. Je obrovským favoritem. V případě zdárně zvládnutého dvojutkání pak narazí na vítěze duelu Tobol Kostanaj - Derry City. Tedy cesta do dalekého Kazachstánu, nebo do Severního Irska.

Kam dál?

Michal Čermák / eufa.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články