Zpět na » Evropská liga » Slavia i přes mraky neproměněných šancí dokázala porazit ukrajinskou Zoryu 2:0

Slavia i přes mraky neproměněných šancí dokázala porazit ukrajinskou Zoryu 2:0

Slavia i přes mraky neproměněných šancí dokázala porazit ukrajinskou Zoryu 2:0 © slavia.cz - Muhamed Tijani se trefil podruhé v řadě

0

Líbilo se

25.08. - REVIEW Podle kurzů šla Slavia se zaplněným Edenem za zády proti ukrajiskému Luhansku jako velký favorit. Jenomže se ukázalo, že pečlivě bránící ukrajinský soupeř, který navíc do svého arsenalu ve druhé půli přidal nebezpečné protiútoky, byl větším oříškem, než se čekalo. Slavia ale díky brankám Tijaniho a Masopusta v závěru dokázala Zoryu porazit 2:0.

Slavia Praha - Zorya Luhansk 2:0

Branky: 81. Tijani, 90+4. Masopust

Slavia Praha: Kolář - Douděra (88. Wallem), Masopust, Holeš, Vlček, Provod (68. Ogungbayi)- Zafeiris, Ševčík - Jurásek (57. van Buren), Chytil (68. Tijani), Schranz (57. Jurečka)

Zorya Luhansk: Turbayevskyi - Kyurukhanstev (86. Alefirenko), Jordan, Batagov, Snurnitsyn - Yatsyk (77. Churko), Dryshiyuk, Myshnov (46. Mičin) - Antyukh (82. Gorbach), Guerrero (82. Bugay), Vantukh

Že to nebude lehké utkání bylo vidět od začátku. Slavia se pokoušela zahrozit po dlouhých nákopech za obranu, ale Zorya, v čele s mladým reprezentantem Ukrajiny Batagovem, dokázala drtivou část akcí ubránit a dostat je až ke zdržujícímu gólmanovi. První slávistická radost přišla ve 27. minutě. Už podruhé v zápase se k zakončení po standardní situaci dostal Lukáš Masopust. Předcházela mu ale ruka Zafeirise, kvůli které gól neplatil.

Následnou střelu Juráska zbrzdil gólman, ale až na čáře dvakrát fantasticky zachraňoval stoper Jordan. Podruhé v zápase se do situace 1na1 proti brankáři dostal i slovenský útočník Ivan Schranz. Ani podruhé se ale střelcem nestal, i když měl. Pokud by poločas skončil 4:0 pro sešívané, nikdo by se tomu nedivil. Pěknou střelou se ještě v závěru prezentoval Matěj Jurásek, ale plachtila vedle branky střežené Turbayevskyim.

Lukáš Masopust

Druhý poločas byl jiný. Ohromná spousta nepřesnosti, změněný styl hry a zejména pak okna v defenzivě, na která Zorya čekala. Obránci Slavie však dokázali drtivou většinu akcí likvidovat ve správný moment. Hru hodně oživil příchod skvělého Muhammeda Tijaniho a také teprve 19letého debutanta Ogungbayiho. A právě Tijani se po jednom z rohových kopů nekompromisně prosadil hlavou.

Vstřelit mohl i druhý gól. Dorážku střely van Burena ale namířil pouze do připraveného gólmana. Zorya následně měla nejnebezpečnější protiútok zápasu, kdy na poslední chvíli fantasticky střelu zblokoval kapitán Tomáš Holeš. A ukázal se i Ogungbayi. Přetažený centr dokázal vrátit do ohně, obránci Zorye přestali hrát a udělali prostor Lukáší Masopustovi, který si gól jednoznačně zasloužil. Slavia pojede k odvetě do Polska s dvougólovým vedením.

Slavia slaví výhru

David Suchý / slavia.cz

Nejnovější články