Zpět na » Evropská liga » Review EL: Barça přežila klinickou smrt, o postupu rozhodne na Nou Campu

Evropská liga - Review EL: Barça přežila klinickou smrt, o postupu rozhodne na Nou Campu

Review EL: Barça přežila klinickou smrt, o postupu rozhodne na Nou Campu © 101noticias.com - Barcelona slaví gól do sétě Eintracht

0

Líbilo se

07.04. - Branka Ferrana Torrese byla spásou pro Barcelonu a možná příliš krutým potrestáním domácího Eintrachtu, který až trestuhodně nedokázal využít své převahy. Barcelona tak stejně jako v předchozích dvou kolech po úvodní remíze bude rozhodovat o postupu až v odvetě.

Eintracht Frankfurt - Barcelona 1:1

Barcelona nakoenc vybruslila ze svízelné situace dobře, ale žádnou dobrou známku od rozhodčích určitě neuvidí. Remíza 1:1 je až příliš krutá pro domácí a Xaviho tým dostane šanci potvrdit sovu papírovou převahu v odvetě na Nou Campu. Blaugrana si z Frankfurtu odváží skvělý výsledek pokud uvážíme, co bylo k vidění na hřišti.

Velká aktivita německého týmu dělala Barceloně problémy. Trenér Xavi riskoval se základní sestavou, když místo Dembélého a Frenkieho Jonga poslal na hřiště Gaviho i Adamu a na hřišti se tak objevilo celé kvinteto hráčů s hrozbou vykartování se. Jak ale trenér Xavi dobře věděl, na Barcelonu čekal těžký zápas a nebyl čas ani prostor na experimenty.

Ani tak ale Barcelona nedokázala těžit ze své aktuální fantastické formy a kromě dalekonosné Torresovy střely ze druhé minuty utkání to bylo pro španělský tým hotové utrpení. Domácí Barcelonu přehrával doslova na všech postech. Xaviho tým snad nikdy nebyl tak rozháraný jako v prvním poločase čtvrtečního zápasu. Nastěstí pro ně se ale domácímu týmu z velké převahy nedařilo nic vytěžit.

Nic nemohlo situaci ještě více zhoršit než zranění Piquého, který byl nucen odstoupit ze hry po 23 minutách a na hřišti jej nahradil Lenglet. I dál se ale blaugrana hledali. Pedri byl v soubojích osamocen, Adama jako namydlený, Alba se prosazoval minimálně, Araujo nadělal méně škody bez míče a Busquets nedokázal převzít otěže hry.

To, že Barcelona v poločase ještě žila a skóre bylo bezbrankové, byl hotový zázrak. Jenže ani ty netrvají věčně a tak domácí stadion rozjásal v druhém poločase z první šance Knauff. Eintracht měl další šance na to, aby bezzubou Barcelonu dorazil, ale koncovka byla velkým problémem. A tak měl Xavi dost šancí na to, aby přeskupil sestavu a poslal do hry Dembélého s Frenkie de Jongem. A právě oba zmínění stáli u zrodu šance, na jejímž konci vystřelil remízu 1-1 Ferran Torres.

Potřetí v řadě tedy bude Barcelona o svém osudu v Evropské lize rozhodovat až v odvetném utkání, poprvé bude ovšem mít podporu domácího publika. Uvidíme, zda bude Eintracht kousat i na Nou Campu.

Sestava Eintrachtu: Trapp - Tuta - Hinteregger - N´Dicka - Knauff - Jakič - Sow - Kostič - Lindstrom - Borre - Kamada

Sestava Barcelony: Ter Stegen - Araujo - Pique - Garcia - Alba - Pedri - Busquets - Gavi - Trasre - Aubameyang - Torres

Branky: 47´: Ansgar Knauff, 1-1, 65´: Ferrán Torres

Andrea Suttnerová / as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

tak zase bych nepřeháněl...jako hráli dobře domácí, v odvetě je Barca vyklepne a bude po supertitulkách

tamburin

aby ses nedivil...

HyperioN
Nejnovější články