Zpět na » Evropská liga » Review EL: West Ham odehrál poločas v desíti, tlaku Lyonu ale odolal

Evropská liga - Review EL: West Ham odehrál poločas v desíti, tlaku Lyonu ale odolal

Review EL: West Ham odehrál poločas v desíti, tlaku Lyonu ale odolal © jerseyeveningpost.com - Hráči West Hamu slaví gól proti Lyonu

0

Líbilo se

08.04. - West Ham se Součkem v základní sestavě odolal tlaku francouzského soupeře, přestože odehrál celý druhý poločas v oslabení po červené kartě Creswella. Stejně jako další utkání čtvrtfinále Evropské ligy i duel West Ham - Lyon se rozhodne až v odvetě.

West Ham - Lyon 1-1

Domácí tým na olympijském stadionu v Londýně vybojoval remízu 1-1 poté, co na konci prvního poločasu odešel do sprch po červené kartě Cresswell a přesto, že se West Ham dostal na začátku druhého poločasu do vedení. O semifinalistech Evropské ligy a soupeři pro lepšího z dvojice Frankfurt - Barcelona se tak rozhodne až v odvetě na francouzské půdě.

Utkání West Ham - Lyon bylo od počátečních minut velice vyrovnané. Luca Paqueta si v pozici křídla velice liboval, Aouar ve středu hřiště kraloval a West Ham před vlastními fanoušky čekal na chybku Lyonu, aby mohl vystartovat do smrtícího protiútoku. Střelecky se pokoušel prosadit Dembélé, Benrahma, Antonio i Rice, ale ani jeden z nich nebyl úspěšný. Šancí se zrodilo dostatek a když už si oba týmy myslely, že rozhodčí ukončí poločas a půjde se do šaten, přišel zlomový okamžik zápasu.

V poslední vteřině nastaveného času Aouar nádherně našel rozběhnutého Dembélého, který směřoval sám na brankáře. Aaron Cresswell se ho snažil křižovat, ale pouze ho zezadu zatáhl. Zákrok vyvolal spoustu pochybností a červená karta pro Aarona Cresswella po sražení Moussy Dembélého v pozici posledního obránce narušila taktické plány svěřenců Davida Moyese, kteří se museli stáhnout před vlastními diváky do defenzivy. Možná trochu přísné rozhodnutí hlavního arbitra, Dembélé se kácel velice ochotně, ale ruce Cresswella zapracovaly a navíc obránce West Hamu hasil požár těsně před šestnáctkou.

Do druhého poločasu vlétl Lyon s myšlenkou, že zatlačí oslabené Londýňany do hluboké defenzívy a ujmou se vedení. Chyba lávky. Fornales se mezi čtyřmi hráči sice nedokázal prosadit, ale Boateng byl při odkopávání míče málo důrazný, míč se dostal k domácímu Bowenovi a ten ho se štěstím uklidil do sítě.

Odolávat početní přesile se West Hamu dařilo až do poloviny druhého poločasu, kdy na hřiště přišel střídající Tete, o dvě minuty později se vydal po křídle a Ndombelemu naservíroval gólovou přihrávku. Stav 1-1 vyhovoval oběma stranám. Domácí byli za remízu v oslabení rádi, hosté s vědomím, že odvetu odehrají na vlastním stadionu také. Rozhodne se za týden v Lyonu.

Sestava West Ham: Areola; Fredericks, Dawson, Zouma, Cresswell; Souček, Rice, Fornals; Bowen, Antonio, Benrahma

Sestava Lyon: Lopes; Gusto, Boateng, Lukeba, Emerson; Mendes, Ndombele; Aouar, Paquetá, Faivre; Dembélé

Branky 52. minuta Bowen - M. 66 Ndombele

Andrea Suttnerová / sport.es

Nejnovější články